Ako posilniť imunitný systém, než príde ďalšia vlna koronavírusy
Lifestyle

Ako posilniť imunitný systém, než príde ďalšia vlna koronavírusy

Neustále počúvame o tom, že nový typ ochorenia našu republiku ešte neopustil. A pravdepodobne asi dlho neopustí. Preto by sme sa mali snažiť stále posilňovať svoj imunitný systém, aby na nás ďalšie vlny koronavírusy nemohli. Otázkou ale je, ako svoju imunitu posilniť? Ako urobiť z našej imunity pevnej rytierske brnenie, skrze ktoré neprejde ani iné baktérie či vir? Našťastie existuje rovno niekoľko unikátnych tipov, ktoré sú ľuďmi odskúšané.

Otužovanie je riešenie

V posledných mesiacoch neustále počúvate o tom, ako skvelé je otužovať sa. Posilňuje sa tým imunitný systém, a to naozaj účinne a efektívne. Otužovanie však nie je činnosť, do ktorej môžete skočiť po hlave. Musíte k nej pristupovať postupne – krôčik po krôčiku. Telo si na ľadovú vodu musia zvykať, nesmiete mu spôsobiť šok.

Cesnak na silnú imunitu

Možno aj vaše babičky vraveli, že cesnak zlé vyháňa a imunitu poháňa. Aj keď ste si hovorili, že je to len rým, ktorý si babičky osvojili napríklad z detstva, je to pravdivá básnička, ktoré by ste sa mali držať. Naordinujte si do svojho jedálnička denne aspoň strúčik cesnaku, ktorý vás udrží zdravé a v kondícii. Navyše urobí z imunity spomínanej pevnej rytierske brnenie, cez ktoré neprejde ani koronavírus.

S rakytníkom doplňte vitamín C

Do tela by sme mali dostať aj vitamín C. Ten je pre našu imunitu nevyhnutný a veľmi potrebný. Väčšina ľudí siaha po citrusoch, ktoré vitamín C obsahujú, ale pravdou je, že ešte viac vitamínu C nájdeme v rakytníka. Či už rakytník užili v podobe čaju alebo zmrzliny, urobíte tak niečo pre svoje zdravie. Naviac je veľmi chutný!

Huby taky posilňujú imunitný systém

Ak by ste hľadali odpoveď na otázku – ako posilniť imunitu – v čínskej medicíne, zistili by ste, že na posilnenie imunity sa odporúčajú predovšetkým huby. Konkrétne teda shiitake alebo reishi. Obsahujú rad účinných látok, ktoré navyše fungujú ako prevencia rakoviny.