jak začít těžit kryptoměny
Business,  Money

Ako začať ťažiť kryptomenu?

Okolo kryptomena sa točí súčasný svet. Ide o akúsi virtuálnu menu, ktorá by vás mala priviesť k veľkému bohatstvu, ak sa vám podarí ju ťažiť správne. Je však potrebné spomenúť to, že ťaženie kryptomena nie je pre každého, je potrebné svetu porozumieť. Pokiaľ mu neporozumiete, mali by ste sa pustiť do investovania iného – napríklad do investovania do podielových fondov či dlhopisov, čo je bezpečnejšie investovania. Virtuálne mene nie každý porozumie, ale ak jej rozumiete, nič by vám v tomto investovania nemalo brániť. 

V súčasnej dobe sa cena Bitcoin a iných kryptomena zdvihla, čo je skvelé. S rastúcimi cenami týchto virtuálnych mien rastú aj kurzy. Ak aktuálne kurzy máte doslova pod palcom, len to jediné, čo vás od tohto krypto-bohatstva delí, je, že neviete, ako začať, s tým vám teraz poradíme. 

1) Je potrebné mať softvér na ťažbu 

Základom ťaženie kryptomena je softvér, na ktorom budete ťažiť. Takých softvérov je v dnešnej dobe veľa, nemali by ste si však kupovať ten najlacnejší, pretože je tradične najhoršie. Nebojte sa investovať napríklad do CC Miner (skvelé softvéry spoznáte aj na základe recenzií ostatných užívateľov). Vždy by ste mali voliť preverený program – ideálne by mal mať overený zdrojový kód. V tomto prípade nehrozí, že by v ňom bol schovaný či zakopaný malware. 

2) neťaží individuálne 

Oplatí sa, keď nebudete ťažiť samostatne, teda individuálne. Oplatí sa prihlásiť sa napríklad do takzvaných „poolov“, v ktorých môžete na jedno prihlásenie ťažiť aj z viacerých mien, čo sa oplatí. 

3) Majte peňaženku 

Máloktorý začiatočník si uvedomí, že je potrebné mať aj svoju peňaženku. Tá je tu v prípade, keby ste nechceli svoj výťažok posielať rovno na burzu. Výťažok si do nej ľahko vložíte, potom s ním môžete samovoľne disponovať. Skvelou peňaženkou je napríklad Fearthercoin Core, ktorá sa používa pre faerthercoin.