Bývanie na dedine alebo v meste
Home

Bývanie na dedine alebo v meste

Každý je zvyknutý na niečo iné, čo sa týka bývania. Prvou skupinou sú tí, ktorí vyhľadávajú bývanie na horách. Kto by nemal rád čerstvý vzduch? Snáď každý, len problém býva v tom, že všetky služby sú ďaleko až niekoľko desiatok kilometrov. Okrem toho je problémom tiež zamestnanie. Prečo si teda nenechať bývanie na horách na letné dni? Ďalšou skupinou sú ľudia žijúci na dedine. Tu už sú služby podobné mestu, ale pochopiteľne v menšom meradle. Poslednou skupinou sú tí, ktorí vyhľadávajú mesto. Tu už trh ponúka všetko, čo človek k životu potrebuje, len nie vždy nájde pokoj a čerstvý vzduch.

Život v meste a na dedine

Ak žijete v meste, s najväčšou pravdepodobnosťou budete bývať v byte. Málokto býva v rodinnom dome, pretože ich zase toľko nie je. Väčšinou sú totiž mestá vybavené panelovými byty. Nevýhodou je málo súkromia a časté problémy so vzťahmi, ktoré sa týkajú susedov. Výhodou sú však služby a výber akéhokoľvek obchodu. Dôjsť si vo veľkom meste z jednej strany na druhú síce bude trvať nejakú dobu, ale môžete tak vyberať podľa seba. Ak máte záujem o nákup oblečenia alebo zájsť si za zábavou, môžete ísť kedykoľvek, bez ohľadu na to, či je týždeň alebo víkend, pretože aj doprava jazdí oveľa častejšie.

Na dedine je to väčšinou opačne. Čo sa týka služieb, je to tu trochu odlišné. Nemáte-li vlastný automobil, musíte sa spoliehať len na dopravu, ktorá tu nie je ružová. Výhodou sú však lepšie vzťahy so susedmi. Každý pozná svojím spôsobom každého. Možno si hovoríte, že je to započítané ako nevýhoda. Keď sa ale zamyslíte, môže vám to v občasných chvíľach pomôcť.

Cenovo to vychádza podobne, ale?

V oblasti cien je to takmer podobné, s výnimkou na väčšie mestá. Napríklad v Prahe alebo Brne sú ceny bytov totožné, ako rodinné domy na dedine. Pre akú voľbu sa vo finále rozhodnete už bude záležať čisto na vás.