Čo robiť v prípade, že vám skončila expirácie platobnej karty
Money

Čo robiť v prípade, že vám skončila expirácie platobnej karty

Pokiaľ využívate platobnú kartu u svojej bankovej spoločnosti, je potrebné sa sústrediť na expiračnej dátum. Ten je napísaný priamo na platobnej karte. Expiračná dátum udáva deň, kedy bude platobná karta nefunkčná a je nutné zariadiť novú. Vo väčšine prípadov si tento termín stráži samotná banková spoločnosť a s predstihom vám pošle novú. Čo robiť, ak sa tomu tak nestane?

Môžete navštíviť pobočku

Ak sa blíži lehota a vy nutne potrebujete používať platobnú kartu, jednou z možností je návšteva pobočky. Tam vám vysvetlí, kde nastal problém alebo prečo sa nová platobná karta nedostala do vašej schránky. Ak si spoločnosť neuvedomila expirácii vašu platobnej karty, vysvetlite personálu danej pobočky, o čo sa jedná. Počas chvíle dokážete vybaviť novú platobnú kartu, ktorú budete následne môcť používať. Počítajte však s tým, že s ňou neodídete v rovnaký deň. Výroba novej platobnej karty trvá nejakú dobu, a tak je dôležité si vybrať finančné prostriedky na niekoľko dní dopredu.

Pobočku využívajte aj v iných prípadoch

Pobočka sa navštevuje aj v iných prípadoch. Jedným z nich je napríklad poškodená platobná karta. Tu funguje princíp úplne na rovnakej báze. Či už sa teda u vás objavia problém v podobe dátumu expirácie alebo poškodené platobnej karty, pobočka vás najskôr neminie. Pochopiteľne záleží na tom, či vám banková spoločnosť v prvom prípade pošle platobnú kartu automaticky alebo si ju budete musieť vybaviť.

Aktivácia platobné karty

Nezabúdajte na fakt, že novú platobnú kartu je potrebné aktivovať. To môžete väčšinou urobiť dvoma spôsobmi. Prvým z nich je aktivácia v internetovom bankovníctve. Tým druhým je vloženie platobnej karty do bankomatu a následne z nej musíte vybrať prvé finančné prostriedky. Ak tak neurobíte a vložíte ju pri platení v obchodnom centrum do terminálu, platba vám bude zamietnutá. Väčšinou je tiež podstatné zistiť si PIN kód. Ak vám platobná karta dorazila do schránky automaticky, bude váš PIN kód s najväčšou pravdepodobnosťou rovnaký.