Pijete feniklový čaj? Nie? Začnite. Prinášame niekoľko dôvodov, prečo
Lifestyle

Pijete feniklový čaj? Nie? Začnite. Prinášame niekoľko dôvodov, prečo

Do svojej kredenca kúpte nielen zelený čaj alebo čierny čaj, ale aj feniklový čaj, ktorý je veľmi prospešný. Jeho liečivé účinky sú menej známe, čo je škoda. Ľudia by mali vedieť o jeho liečivých účinkoch, aby mali dôvod si ho zaobstarať do svojej zbierky čajov. Aby sme rozšírili podvedomie o tomto moc dobrom a zdravom čaji, prinášam niekoľko dôvodov, prečo ho piť oveľa viac ako doteraz. 

1) Zlepšuje trávenie 

Feniklový čaj je skvelým pomocníkom v prípade, že máme problémy s trávením. Dokáže totiž stimulovať tok žlče, zároveň znižuje bolesť, ktorá vďaka nemu postupne úplne zmizne. Okrem toho trávenie výrazne zlepší. 

Fenikel sa využíva už dlhé stáročia ako liek proti nadúvaniu. Dokonca ho využívali aj perzskí liečitelia, ktorí verili, že fenikel je jednou z mála byliniek, ktoré skutočne nadúvanie zamedzujú a úspešne s ním bojujú. Okrem toho fenikel pomáha udržovať hrubé črevo v zdravej forme. 

2) Pomocník pri chudnutí 

Každá žena chce schudnúť a docieliť tak svoje perfektné postavy. Lenže nie vždy to ide tak ľahko, ako by žena chcela. Pomoct jej môže feniklový čaj, ktorý nielen, že zaháňa chuť k jedlu, ale tiež pomáha telu zbavovať sa prebytočných tekutín, ktoré následne pomáha aj z tela dostať von. A čo sa týka samotnej prípravy, ideálne je, keď si čaj necháte lúhovať až pätnásť minút. Netreba ho piť teplý, avšak dôležité je ho piť trikrát denne. 

3) Posilňovač imunitného systému 

Feniklový čaj dokáže efektívne posilniť imunitný systém, čo sa teraz v období chorôb a šíriacich sa baktérií hodí. Feniklový čaj totiž obsahuje selena a má antimikrobiálne vlastnosti, teda zlepšuje imunitu človeka. 

4) Podporí zdravé oči 

Oči sú veľmi dôležitý orgán a mali by sme si ich vážiť. Okrem chroustání mrkvy by sme mali piť aj feniklový čaj, ktorý oči dokáže podporiť a udrží je zdravé.