Plňte denný odporúčaný počet krokov
Lifestyle

Plňte denný odporúčaný počet krokov

Dodržiavať isté základné pravidlá zdravého životného štýlu neublíži bezpochyby nikomu. Ak si myslíte, že každým dňom máte dostatočné množstvo pohybu, potom vás možno vyvedieme z omylu. Samozrejme nie všetky, pretože niektorí odporúčaný počet krokov za deň skutočne zvládajú s obrovskou rezervou. Veľa tomu napomáha napríklad práce. V prípade, že máte sedavé zamestnanie, je ťažké niečo dosiahnuť. Na druhú stranu vyhovárať sa na prácu nemôžete.

Možno docieliť odporúčaného počtu krokov za deň?

Docieliť toho možno vždy, bez ohľadu na to, akú vykonávate profesiu. Ak máte sedavé zamestnanie, môžete sa ísť prejsť po práci alebo vyraziť na bicykel, ktoré plne nahradí odporúčaný počet krokov. Nikde nie je napísané, že musí ísť nutne o chôdzu. Aj športová aktivita vám nahradí pohyb. V prvom rade je však dôležité sa hýbať, čo robíte za činnosť už je vedľajšie. Tí, ktorí sú vo svojej práci na nohách, majú výhodu v tom, že odporúčaný počet krokov zvládnu počas svojej pracovnej doby.

Ak sa pôjdu prejsť aj po práci, majú o to väčšiu výhodu. Limity plní s obrovskou rezervou. Pohyb je jedným zo základných pravidiel zdravého životného štýlu. Pochopiteľne sa nestačí venovať len chôdzi. Človek skrátka musí aj zdravé jesť, aby všetko spoločne ladilo do posledného bodu. V opačnom prípade je pohyb úplne zbytočný, keď sotva prídete domov a dáte si klobásu alebo iné nezdravé jedlo. Pohyb vám pomáha udržiavať vaše telo v kondícii. So správnym jedlom to však pôjde ďaleko lepšie.

Chôdza je nevyhnutná

Odporúčaný počet krokov je v rozmedzí od 8 do 10 tisíc. Niektoré mobilné aplikácie majú limit dokonca nastavený na hranici 6 tisíc krokov, to už je však pre denné limity naozaj málo. Zvládať by ste mali najvyššiu hranicu, ktorá je tu uvedená, čo je v prepočte 10 tisíc krokov. Ak zvládnete viac, o to lepšie sa budete cítiť. Myslite vždy ale na pestrú a vyváženú stravu.