Posilnite svoje zdravie sa superpotraviny. Poradíme tie najlepšie
Lifestyle

Posilnite svoje zdravie sa superpotraviny. Poradíme tie najlepšie

Či je leto alebo zima, treba sa stále snažiť o posilnenie nášho imunitného systému. Predsa len vďaka imunitnému systému sme stále práce schopní, nie sme chorí či napadnutí virózou alebo rôznymi baktériami. Okrem imunitného systému sa musíme stále snažiť posilňovať svoje zdravie všeobecne, pretože bez neho by to skrátka nešlo a len zdravie máme len jedno. Otázkou ale je, ako svoje zdravie posilniť? Odborníci odporúčajú pohyb a vyváženú stravu, ktorá je obohatená o superpotraviny. Aké sú však tie najlepšie a zdravie najprospešnejšia? 

Superpotraviny sú dnes notoricky známy pojem. Jedná sa o potraviny, ktoré majú v sebe obrovské množstvo telu prospešných látok. Dokážu tak telo nielen povzbudiť, ale tiež mu dokážu dodať všetko potrebné na to, aby správne fungovalo. Na trhu sa dnes vyskytuje celá rada superpotravín, veľkú veľa z nich nájdete aj v internetovom obchode prodejnabylin.cz, kde okrem superpotravín narazíte aj na semienka, čaju a inú zdravú výživu. Aby ste však siahli po takých superpotravinách, ktoré vám zaručene a stopercentne dodajú potrebnú energiu a silu, poradíme vám pár najlepších, ktoré stojí za investíciu. 

Chia semienka sú malým zázrakom 

O chia semienkach ste sa mohli dočítať na internete mnoho. Jedná sa o superpotravinu, ktorá je označovaná za malý zázrak. Semienka v sebe obsahujú najmä vitamíny, a to konkrétne vitamíny skupiny B, ďalej tiež vitamín C a E a samozrejme vitamín A. Okrem týchto vitamínov sa v chia semienkach skrýva tiež vláknina, mnoho bielkovín a minerálne látky, ako je vápnik, železo alebo fosfor. 

Všeobecne možno o chia semienkach povedať, že zaháňa chuť do jedla, dodávajú pocit sýtosti, zlepšujú pamäť a tiež majú pozitívny vplyv na ľudské srdiečko. 

Zázračné sú i plody goji 

K ďalším zázračným superpotravinám sa radí aj plody goji, čo sú plody kustovnice čínskej. Ide o drobné červené bobule, ktoré okrem toho, že sú plné vitamínov a telu prospešných látok, tiež tiež dokážu znížiť krvný tlak, podporí imunitný systém, ochráni organizmus pred rakovinou a taky dokážu spomaliť starnutie.