Prečo zaradiť ovsené vločky do nášho jedálnička?
Lifestyle

Prečo zaradiť ovsené vločky do nášho jedálnička?

Raňajkovať zdravo sa rozhodne oplatí. Náš deň bude oveľa príjemnejšie a tým pádom aj úspešnejší. Škoda, že si mnohí ľudia myslia, že príprava zdravých raňajok je náročnejšie ako príprava klasické raňajky, ktorá je plná nebezpečných a nezdravých zložiek. Či už pripravujete raňajkách akúkoľvek, zaberie vám to rovnaké množstvo času. Ak sa rozhodnete raňajkovať zdravo, odporúčame vám pripraviť si ovsené vločky na akýkoľvek spôsob. Ovsené vločky sú totiž veľmi zdravé, veď samotná ovos sa radí k tým najzdravším obilninám vôbec. 

Ovsené vločky možno pripraviť na tisíc rôznych spôsobov. Možno ich pripraviť v podobe ovsenej kaše, ale samozrejme je možné pridať aj do tvarohov či jogurtu. Otázkou však je, čo v sebe ovsené vločky nesú a či pomáhajú či prospievajú nášmu zdraviu. 

Čo ovsené vločky obsahujú? 

Najskôr sa zamerajme na to, čo ovsené vločky obsahujú. Je toho totiž skutočne veľa. Najdôležitejšou zložkou je vláknina, ktorá blahodarne pôsobí na náš tráviaci systém. Napríklad do seba perfektne vsiaknu nahromadené toxíny z nášho tela a zničí aj zachytené usadeniny na stenách čriev. 

Okrem vlákniny ovsené vločky obsahujú najmä vitamíny, a to vitamíny typu B. Tiež sú skvelým zdrojom minerálnych látok, ktorými je napríklad vápnik, draslík, mangán alebo meď a železo či esenciálne aminokyseliny. 

Ako prospievajú nášmu zdraviu? 

Ovsené vločky sa najviac konzumujú v čase, keď potrebujete schudnúť. Pomáhajú totiž zlepšovať látkovú výmenu, ktorá prispieva k úspešnosti diéty. Okrem iného ovos blahodarne pôsobí na našu pleť, ktorá vďaka ovseným vločkám nijako nesvrbí. Ak budete v drogériách pozorní, určite si všimnete, že ovsené vločky sa pridávajú do mnohých výrobkov, ako sú peelingy alebo masky na tvár. 

Čo je zaujímavé, tak je to, že ovsené vločky zlepšujú náladu. Dokážu dodať potrebné množstvo energie, teda zvyšujú fyzický výkon a upokojujú nervový systém.