Správne poistenia je nutné mať aj pri lezení v horách
Money

Správne poistenia je nutné mať aj pri lezení v horách

Šport je dnes naším každodenným partnerom. Je to len dobre, pretože práve vďaka športovanie si udržíme zdravého ducha v našom tele. Je však nutné podotknúť, že každý šport potrebuje svoje. Napríklad u futbalu a hokeja je to hlavne vo výbave, ktorú si športovci, ktoré vykonávajú tento šport, musí kúpiť. U horolezectvo to však nie je len v kvalitnej výbave, ale horolezci musí dbať aj na to, že je potrebné kvalitné poistka, ktorá nás ochráni, keby sa náhodou pri tomto životu nebezpečnom športe niečo stalo. 

Väčšina súčasných horolezcov bohužiaľ nemá žiadne poistenie, ktoré by ich ochránilo pred pádom. Ak by ste sa ich spýtali, prečo poistenie nemajú, potom by vám pravdepodobne odpovedali, že spoliehajú na šťastenu, ale na tú sa bohužiaľ stopercentne spoliehať nedá. Väčšina horolezcov spolieha na počasie, ale ani na to sa spoľahnúť nikto nemôže. Hlavne sa nedá spoľahnúť na samotný terén, pretože aj matka príroda niekedy dokáže prekvapiť. 

Nepreceňujte poistenie a uľavte si finančne pri úraze 

Takéto poistenie je však skvelé, ak sa vám niečo v horách stane. Predsa len keď budete mať nejaký úraz, musíte ísť maródov, ale väčšinou to nie je iba na deň alebo na týždeň, ale úrazy sa môžu pretiahnuť aj na niekoľko mesiacov. A práve v takýchto situáciách vám môže dobré poistenie pomoct. Keď dôjde k nejakému nešťastiu, peniaze sa vám rozhodne budú hodiť. 

Aké úrazy sú najčastejšie? 

Medzi najčastejšie úrazy, ktoré sa konajú bežne v horách pri lezení a horolezectvo, patrí rozhodne úrazy končatín – pády sú vážne na dennom poriadku. Avšak k tým dobrodružnejším úrazom patria prechladnutia alebo napríklad kombinované ujmy po páde z výšky. 

Najhoršie úrazy však vznikajú vtedy, keď sa pod vami treba podlomí vetva, teda to nečakáte a nestihnete sa nijako zachrániť. Bohužiaľ aj také úrazy sa v dnešnej dobe stávajú čím ďalej častejšie.