Svoje finančné prostriedky si pri nákupe na internete strážte
Money

Svoje finančné prostriedky si pri nákupe na internete strážte

Svoje finančné prostriedky by ste si mali plne strážiť. To bohužiaľ málokto robí, zvlášť v momente, kedy ide o nákup v internetových obchodoch. Tu je potrebné dodržiavať hneď niekoľko zásad. Tou hlavnou je stráženie si svojich platobných údajov pri platení. Internetové obchody by mali byť zabezpečené prostredníctvom HTTPS. Aké ďalšie bezpečnostné zásady môžete vykonať?

Internetoví predajcovia a praktiky

Podvodných praktík je v posledných rokoch viac. Praktiky ako také nie sú nelegálne, len sa radí medzi nie práve férové. Majitelia a prevádzkovatelia internetových obchodov využívajú toho, že sú nákupy pomocou internetu veľmi populárne. Len za minulý rok bola prekonaná hranica 130 miliárd korún. V tomto roku to opäť vyzerá na rekord.

Pozor by ste si v prvej fáze mali dávať na zľavy. Je pravdou, že zákazníci nakupujú cez internet prevažne z toho dôvodu, že si môžu ponuky svojho produktu zoradiť od najlacnejších. Tento dôvod však nie je jediným. Ďalším je fakt, že nakúpený tovar dovezú priamo k dverám alebo do blízkej predajne.

Varovanie pre hľadača zliav

Zľava dnes pritiahne veľké množstvo ľudí a je to úplne logické. Kto by nechcel svoj vysnívaný produkt zakúpiť výhodne a bez zbytočných finančných prostriedkov naviac? Je potrebné však prísť na to, či je zľava skutočná alebo je za tým skrytá len praktika. Ak kliknete na reklamu, pretože uvidíte váš produkt v zľave a už si nezistíte informácie u ďalších predajcov, môže sa ľahko stať, že zľava nebola taká, aká by mala byť. V konečnom dôsledku vás nákup vyjde na vyššiu sumu, než keby ste si ho vyhľadali inde.

Opatrní ale musíte byť aj u neznámych internetových obchodov. V Českej republike je nahlásených veľa podvodov. To sa týka prevažne Vianočného obdobia, kedy sa na Slovenskej scéne objaví fiktívne internetové obchody ponúkajúce produkty so zľavou až 70%. Cena je naozaj lákavá a v tomto smere sa o podvodné konanie nejde. Akonáhle však nakúpite, tovar vám vôbec nedorazí. Tieto internetové obchody spoznáte väčšinou podľa toho, že vyžadujú platbu vopred.