Tipy a zásady, ktoré ocení poznať každý začínajúci i skúsenejší chovateľ papagájov
Lifestyle

Tipy a zásady, ktoré ocení poznať každý začínajúci i skúsenejší chovateľ papagájov

Aké je vaše hobby? Máte nejaké? Ak žiadne hobby nemáte, je to veľká škoda. Každý človek by mal mať hobby, mal by nejako tráviť svoj čas. Ak žiadny koníček nemá, je to naozaj veľká škoda. Zrazu nemá, čím vypĺňať svoj voľný čas. Ak chcete svoj voľný čas niečím vyplňovať, odporúčame vám správať papagáje. Chov papagájov je dnes veľmi obľúbená činnosť, aj keď sa to nezdá. Chov vtákov všeobecne sa radí k najstarším koníčkom vôbec. Aj keď sa predtým správali holuby, teraz sa správajú skôr papagáje. Práve preto prinášame tipy a zásady, ktoré ocenia hlavne tí, ktorí sa chcú pustiť práve do chovu papagájov. A tiež jednotlivé tipy a zásady ocenia skúsenejší chovatelia, ktorí papagáje správajú dlhodobo.

Tipy a zásady pre chov papagájov

  • Ak hľadáte ideálne obydlie pre svoje okrídlené miláčikov, potom odporúčame investovať do stavebnice Aluhobby. Dokonalé obydlia, či už vo forme vtáčie klietky alebo vonkajšie voliéry, si tak vykúzlite vlastnoručne spojením hliníkových profilov a ďalších súčiastok.
  • Všeobecne platí, že čím väčšia papagáj, tým väčší problém. Obyčajná andulka nenapácha toľko škôd ako papagáj Ara, ktorý zhodí všetko vo chvíli, keď roztiahne krídla.
  • Vedeli ste, že papagáje sa radí k veľmi spoločenským tvorom? Papagájom sa preto musíte venovať. Síce nevyžadujú toľko spoločnosti ako napríklad psík, ale papagája nesmiete zanedbávať. Pri tesknění môže byť hlučný, môže si začať šklbať perie, ktorého sa môže zbaviť úplne.
  • Ak túžite po krotký spoločníkovi, odporúčame si odkúpiť papagája priamo od chovateľa ešte vo fáze, kedy sa bude jednať o odchov mláďa. Títo vtáky sú úplne ochočení, budú pre vás teda ľahšie na chov.
  • Ak sa vám chov papagájov zapáčil, tak neváhajte a kúpte si papagájov viacero. Budú si spolu rozprávať, nebudete musieť svojmu papagájovi venovať toľko pozornosti, pretože už bude mať kamaráta.