Tipy, ako sa dostať rýchlo do kondície
Lifestyle

Tipy, ako sa dostať rýchlo do kondície

Dostať sa do kondície – to je teraz sen každej ženy, ale aj nejedného muža. Ak si zúfate a myslíte si, že už to nestihnete skôr, než otvoria kúpalisko, pletiete sa. Do kondície sa môžete dostať pomerne rýchlo s pomocou niekoľkých tipov. Spýtali sme sa konkrétne jedného z osobných trénerov na to, ako sa do najrýchlejšie dostať do formy a kondície. Ten prezradil spomínaných niekoľko tipov, vďaka ktorým sa tento rok nebudete musieť byť ísť na kúpalisko. 

Ak vás taky trápi svedomie, ktoré vám hovorí, že ste zase prepásli možnosť dostať sa do formy, nezúfajte si. Nie je ešte všetkým dňom koniec a do kondície sa môžete dostať naozaj veľmi ľahko, ak sa budete riadiť tipy trénera. 

Hýbte sa 

Nikde nie je písané, že sa kvôli pekné postave musíte dnes a denne potiť v posilňovni. Pravdou je, že každodenné cvičenie nie je potreba, dôležitý je pohyb. Ak sa budete hýbať, potom máte vyhrané. Nemusíte dnes a denne namáhať svoje svaly na rôznych strojoch, nemusíte sa dokonca ani mordovat s činkami. Len miesto posúvanie električkou choďte pešo alebo namiesto kina vyberte prechádzku parkom. 

jedzte 

Ak sa rozhodnete hladovať, ničomu nepomôžete. Nehladovějte, pri hladovaní strácate svalovú hmotu a tuk dokonca pribúda. Radšej si teda doprajte, čo máte radi, snažte sa jesť pravidelne a výživněji. Bez jedla svojej peknej postavy naozaj nedocielite. 

Neberte chudnutie príliš vážne 

Keď to človek berie vážne, väčšinou sa chudne oveľa pomalšie, než by očakával. Dôvodom je skrátka fakt, že človek sa na svoju postavu zameria a pozorne ju sleduje, sleduje každý centimeter. Ak patríte k ľuďom, ktorí chcú schudnúť, nehlídejte si každý kilogram na váhe, ale namiesto toho radšej občas siahnite po metra, ktorý vám ukáže výraznejšiu zmenu. Kilogramy sa chudnú posledný, dôležité sú centimetre.