Tipy, ako zvládnuť sťahovanie hravo a bez stresu
Home

Tipy, ako zvládnuť sťahovanie hravo a bez stresu

Sťahovanie nie je práve obľúbenou činnosťou. Ľudí majú činnosť spojenú so stresom a stratou času. Aby ste však teraz na sťahovanie vyzreli, v ideálnom prípade si zavolajte na pomoc sťahovaciu službu, vďaka ktorej ušetríte nielen čas, ale aj nervy, a dokonca aj peniaze. Nebudete totiž musieť jazdiť tam a späť xkrát, ale presťahujete sa oveľa rýchlejšie. Než však sťahovákov zavoláte, máme pre vás niekoľko tipov, ako zvládnuť aj namáhavé balenia.

Najskôr si však zájdite na nákup, pretože sa vám bude hodiť rovno niekoľko vecí. Týmito vecami myslíme papierové krabice, bublinkové fólie, tiež izolepy a samozrejme samolepky a štítky, vďaka ktorým budete vedieť, čo sa v ktorej krabici nachádza. A nesmieme zabudnúť na vrecia do koša a povrázky, tie sa taktiež môžu hodiť.

Vždy si všetko označte

Jedna vec je rýchle zabalenie, druhá vec je následné vybaľovanie. Keďže po celom dni sťahovaní budete túžiť iba po odpočinku, nezabudnite si jednotlivé škatule nadpísať. V ideálnom prípade si do jednej krabice schovajte všetky potrebné veci, ako je kefka na zuby, spodná bielizeň, uterák a sprchový gél.

Jedna krabica by mala byť takýmto núdzovým batožinou, do ktorého schováte skrátka všetko, čo budete počas nasledujúcich hodín potrebovať. Ostatní škatule si taktiež napíš a postupne ich vybaľujte podľa ich dôležitosti. Napríklad sezónne oblečenie môžete nechať zabalené dlhšie, vybaľujte skôr riadu.

Pozor na krehké veci

Pri balení si dajte pozor predovšetkým na krehké veci. Nechcete predsa prísť do nového príbytku s krabicami plnými črepov. V tomto prípade oceníte mať po ruke bublinkovú fóliu, do ktorej zabalíte jednotlivé kusy riadu. Aj keď to bude práca na dlhšiu dobu, oplatí sa to. Vyhnete sa rozbitému riadu a nasledovné nie práve malé investíciu.