Tri najčastejšie dôvody, prečo sa kazia zuby
Lifestyle

Tri najčastejšie dôvody, prečo sa kazia zuby

Krásny a žiarivý úsmev – aj to je to, čo sa podieľa na dobrom prvom dojme. V súčasnej dobe však mnohí ľudia nemajú očarujúce úsmev. Dôvodom nie sú vždy zažltnuté zuby od fajčenia alebo iných zlozvykov, dôvodom sú často zuby plné kazov. Ponúka sa otázka, prečo sa mnohým ľuďom tak moc kazia zuby? Samozrejme na vine môže byť genetika, gény môžu za veľa vecí. V niektorých prípadoch však genetika nehrá rolu, úlohu hrajú len chyby, ktorých sa dopúšťame. Vybrali sme tri najčastejšie chyby a tiež aj dôvody, prečo sa nám kazia zuby. Vyvarujte sa im, nech je aj váš úsmev žiarivý a podmanivý. 

Ako už bolo spomenuté, je tu istá pravdepodobnosť, že zuby sa môžu kaziť kvôli génom. Ak sa vám však zuby kazia postupne, na vine je skôr zlá starostlivosť a dedičnosti to teda nemôžete klásť za vinu. Prezradíme, čo konkrétneho môže za kazivosť zubov. 

Zabúdate na medzizubné priestory 

Čistíte si zuby pravidelne minimálne dvakrát denne a napriek tomu sa vám zuby kazia? Možno si nečistíte medzizubné priestory, ktoré tvoria veľkú časť úst, aj keď sa to nezdá. Podľa odborníkov tvorí medzizubné priestory až štyridsať percent plochy zuba. Nie je teda dobré ich podceňovať. Navyše oprava kazov v medzizubných priestoroch je ďaleko nepríjemnejšie než oprava kazov na stoličke. 

nemeníme kefky 

Kefka by sme mali obmieňať po troch mesiacoch. Je však pravdou, že mnohí ľudia na to zabúdajú. V kefkách sa však hromadia baktérie, ktoré potom prispievajú k vzniku zubného kameňa. Odporúčame teda kefky naozaj starostlivo obmieňať v intervaloch, aké sú odporúčané. 

Nepoužívate vhodný kefka 

Mnohí ľudia si kupujú kefka podľa vzhľadu, ale to je zle. Kefka musí spĺňať určité kritériá. Odborníci odporúčajú, že by sme mali mať kefky s menšou pracovnou hlavou, ktoré majú husté rovné štetiny. Nevhodný je kefka s dlhými a riedkymi štetinami.