Výdavky na školáka opäť stúpli. Možno však ušetriť, prezradíme, jako
Lifestyle,  Money

Výdavky na školáka opäť stúpli. Možno však ušetriť, prezradíme, jako

Byť rodičom nie je vôbec jednoduché. Najmä chvíle, kedy dieťa nastúpi do školy, je pre rodičov veľmi ťažká a finančne náročná. Každý rodič vie, aké vysoké sú výdavky na začiatku a konci školského roka. Výrazne siahajú do rodinného rozpočtu, bohužiaľ rok čo rok sú vyššie a vyššie. Tento rok bol pre mnohých rodičov veľkú príťažou. Predsa len sa výdavky za školáka vyšplhali až k šiestim tisícom korún, a to sa do výdavkov nepočítajú žiadne krúžky alebo mimoškolské aktivity. Najdrahšie bola tento rok aktovka čiže školská taška, na skoro päťsto korún sa vyšplhal dvojposchodový peračník a tiež školské prezuvky. 

Ak vás tento rok doslova dostal do kolien, určite premýšľate, ako to urobiť budúci rok, aby ste toľko neplatili. Našťastie existuje niekoľko spôsobov, ako sa z vysokých výdavkov na školské potreby vymaniť. Vieme, kde či ako na nich ušetriť. 

Ako ušetriť na učebniciach? 

Najväčší a najdrahší položkou bývajú často tiež učebnice. Na nákupu učebníc je však možné výrazne ušetriť. Je totiž možné ako v kamenných predajniach, tak aj v internetových obchodoch platiť pomocou voľnočasových zvýhodnených kariet alebo pomocou poukážok. Vďaka nim ceny nových učebníc môžu vyjsť o niekoľko desiatok percent lacnejšie. 

Keďže bol od tohto roku zriadený benefit v podobe príspevku na kúpu kníh, spýtajte sa vášho zamestnávateľa, či náhodou neposkytuje tento benefit. Vzťahuje sa totiž tiež na učebnice. Zľava sa môže dostať aj cez tridsať percent. 

Ako ušetriť na nákupe ďalších školských pomôcok? 

Na školských potrebách je možné rôzne ušetriť. Napríklad sa nemusí utrácať za školské prezuvky, ale stačí doma nájsť papuče alebo staré letné sandále, ktoré dieťa môže v škole donosiť. Rovnako tak nemusíte deťom zriaďovať a následne nabíjať karty do automatov na desiaty. Obsah automatov nie je žiadna sláva, ďaleko lacnejšie sú navyše domáce desiaty.