3 najkrajšie jazera v Európe, ktoré môžete navštíviť počas letnej dovolenky
Lifestyle

3 najkrajšie jazera v Európe, ktoré môžete navštíviť počas letnej dovolenky

Ak ste tento rok nenašetřili dostatočné finančné prostriedky na to, aby ste sa mohli pozrieť k moru, nemusíte ani v najmenšom zúfať. Riešenie sa totiž ponúka v jazerách, ktoré dokážu človeku taktiež vyčarovať úsmev na tvári. Predstavíme vám najkrajšie jazera v Európe a uvidíte, že vám pri návšteve budú pripomínať bezpochyby more. Poďme sa na ne spoločne pozrieť.

Nádherná jazera strčí do vrecka aj mora

Je potvrdené, že niektoré jazera môžu hravo do vrecka strčiť aj mora, ak však viete, aká navštíviť. Vždy však záleží na človeku, pretože ak nie ste na jazero zvyknutí, nepresvedčí vás ani to najkrajšie. Na druhú stranu si dovolenku môžete užiť aj bez návštevy mora, len to chce aspoň trochu vašej snahy.

Zavítame do Švajčiarska

Švajčiarsko, stáť blahobytu a svojím spôsobom luxusu vám ponúka jedno z najkrajších jazier, ktoré nesie názov Lucernské. V okolí jazera sa vyskytujú Alpy a alpská mestečká, ktorá vás presvedčí o tom, že aj more nemá tak nádherný výhľad v blízkom okolí. V prípade, že teda premýšľate o návšteve jazera, potom by ste práve toto nemali vynechať.

Nádherné jazero vo Švajčiarsku

Pri výhľade na okolie vám budú robiť spoločnosť Alpy a alpská mestečka
Dĺžka: 30 km
114 km²
Nadmorská výška hladiny: 434 m
Jazera v Európe, ktorá patrí medzi tie najkrajšie

Slovinsko aneb romantika na dohľad

Ak ste čerstvo zasnúbení, ale ako mladí ľudia si nemôžete dovoliť odcestovať k moru a vyhľadávate romantické miesta, najideálnejšie variantom je jazero Bled. O ňom je totiž známe, že ponúka svojim turistom a návštevníkom nemálo romantiky, ktoré si môžu počas svojho pobytu v blízkosti jazera užiť.

Romantické miesto plné nádherného okolia

Dĺžka: 6 km
Plocha: 145 ha
Nadmorská výška hladiny: 475 m
Prekrásna Taliansko v duchu jazier
Posledným spomínaným jazerom je Como, ktoré nájdete v nádhernom štáte, a to Taliansko. Chváliť sa môže prevažne svojou teplou vodou, ktorá umožní turistom kúpeľ už od samého začiatku sezóny.

teplá voda
Krásna príroda a okolie
Nadmorská výška hladiny: 198 m
hĺbka: cez 400 m