Aké faktory znižujú cenu vašej nehnuteľnosti?
Money

Aké faktory znižujú cenu vašej nehnuteľnosti?

Pri predaji bytu alebo domu sa snažíme získať čo najvyššiu možnú čiastku. Často sa ale stane, že odhadca nehnuteľnosti ponúkne inú čiastku, než akú sme si predstavovali. Čo negatívne hovorí do ceny nehnuteľnosti?

Najlepšie je zistiť si váš aktuálny prípad

Síce si vymenujeme najdôležitejšie faktory, ale konkrétnu ponuku aj tak budete riešiť priamo so spoločnosťou, ktorá zaisťuje výkup nehnuteľnosti. Samozrejme môžete kontaktovať aj odhadcu nehnuteľnosti. V prípade, že zvolíte výkup bytu, ale budete potrebovať posudok priamo od tejto firmy. Čo znižuje cenu, ktorú za svoju nehnuteľnosť dostanete?

Lokácia je kľúčová

Najvýznamnejší faktor, ktorý by mohol negatívne ovplyvniť cenu za vašu nehnuteľnosť, je lokalita, v ktorej sa nachádzate. Aký je súčasný stav miesta, kde žijete? Aké sú tu developerské plány a čo sa tu chystá? Je u vás vynikajúca občianska vybavenosť aj dopravná obslužnosť? Alebo ste na vedľajšej ceste a vaše bývanie sa nachádza v tichej lokalite. Miesto, kde žijete, má vplyv na cenu vašej nehnuteľnosti. Spoločnosti si budú zisťovať aj mieru nezamestnanosti a prípadných problémových susedov.

Panelák?

Bývate v panelovom dome? Tieto zastarané konštrukcie sú dnes pomerne znevýhodňované, a to nielen kvôli životným priestorom. Izolačné a termoregulačné vlastnosti panelových domov sú horšie v porovnaní s vlastnosťami tehlových stavieb.

Okrajové sídlisko?

Ďalšie negatívne hodnotenie sa u vášho bývania môže prejaviť v prípade, že sa jedná o budovu sídliska, ktorá sa nachádza na okraji mesta. Tieto miesta majú zhoršenú občiansku vybavenosť, ale často aj horšie výhľady do okolia, alebo menšiu dopravnú dostupnosť.

Pred rekonštrukciou?

Je budova, v ktorej máte byt na predaj, v dome pred rekonštrukciou? Zrejme sa jeho cena o niečo zníži. V dnešnej dobe je už štandardom, že majú domy kvalitné plastové okná, lodžie a zateplenie.

Negatívne sa tiež posudzuje prílišná hlučnosť okolia vašej stavby.