keře sadit
Home

Aké kríky vysadiť na záhradu, aby ju rozžiarili všetkými farbami?

O našu záhradu sa musíme starať. Aby nás vždy očarila na prvý pohľad, vysaďme na ňu kríky a zaujímavé kvety, ktorým nevadí ani tienisté miesta. Samozrejme druhov a kvetov, ktoré sa hodia na našu záhradu, je veľa, avšak len o niektoré z nich sa nemusíte takmer vôbec starať. Poďme sa pozrieť na zaujímavé kvety a kríky, ktoré dokážu záhradu rozsvietiť všetkými farbami. 

Hortenzie ako kráľovná záhrady 

Medzi najkrajšie rastliny, ktoré si môžete na záhrade vysadiť, patrí hortenzie, ktoré sú známe hlavne vďaka svojim veľkým, takmer masívnym farebným kvetom. Hortenzie sú skvelé nielen preto, že septembra všetkými možnými farbami, ale tiež preto, že milujú tieň (a polotieň). Ak teda potrebujete rozžiariť temný kút vašej záhrady, vysaďte do neho práve hortenzie, ktoré slniečku k životu nepotrebujú. Sú mimochodom veľmi odolné, nevyžadujú kyslú pôdu. Odporúčame im do jamy pridať trochu rašeliny. 

Hlohyňa ako krása, ktorá neopadáva 

Pokiaľ chcete vašu záhradu rozžiariť červenou farbou, môžete si na ňu vysadiť hlohyni šarlátovú. Jedná sa o neopadavý ker, ktorý je krásny po celý rok. Dalo by sa povedať, že tento ker mení farby. Z jari rastie bielo, na jeseň má krásne, oranžové až červené plody. A ako sme spomenuli, neopadajú ani počas zimy. 

Je skvelé, že bohyňa nie je vôbec náročná. Nemá moc v láske kyslú pôdu, ale že by ju priamo nenávidela, to sa povedať nedá. Nevadí jej ani polotieň, a ak ju zabudnete zaliať, nič sa nestane. Navyše oceníte to, že skvele odoláva škodcom, teda opäť o starosť menej. 

Bršlen ako vždyzelená, napriek tomu očarujúce nádhera 

Ak nie ste milovníkom bobuliek alebo kvetov, zaujme vás očarujúce bršlen. Je ho veľa druhov, avšak nech už si vyberiete akýkoľvek druh, je potrebné vedieť, že miluje tieň. Je známy hlavne svojimi vyfarbenými listami. Najlepšie si ju vytvarujete rezom, preto sa toho nebojte.