Ako dlho trvá vybavenie pôžičky?
Money

Ako dlho trvá vybavenie pôžičky?

Premýšľali ste niekedy nad otázkou, ako dlho trvá vybavenie pôžičky alebo iného úveru v bankovej či nebankovej spoločnosti? Ak nie, potom je aspoň dobré vedieť, že sa jedná o jeden z relatívne dôležitých bodov, po ktorom žiadatelia siahajú. Väčšinu ľudí nezaujíma výhodnosť daného finančného produktu, ako rýchlosť vybavenia. Na finančné prostriedky natoľko ponáhľajú, že nemajú problém uzavrieť aj nevýhodnú pôžičku. Vybavenie bankové alebo nebankové pôžičky môže trvať pár minút, ale aj dní.

Nie je prípad ako prípad

Záležať bude totiž aj na tom, kto o pôžičku žiada a o akú vysokú čiastku žiada. Ak ste v minulosti pôžičku mali alebo dokonca už nejaký finančný produkt máte, rýchlosť vybavenia nového úveru bude hrať pre vás, a to z toho dôvodu, že ste zapísaní v registroch. V registroch ste zapísaní vždy, keď máte finančný produkt alebo ste o neho žiadali. Neznamená to nevyhnutne, že ste sa oneskorili so splátkou alebo urobili iný prehrešok.

Pozor si dávajte ale na výšku čiastky. Aj cez to, že ste o pôžičku žiadali, môže sa rýchlosť vybavenia pretiahnuť až na niekoľko dní. Je to zapríčinené tým, že na svoje pomery žiadate o vysokú sumu alebo bankovej spoločnosti nehrajú iné údaje vami vyplnené. Bankové spoločnosť môže alebo nemusí, vami napísané informácie overovať. Závisí od toho, o aký prípad ide, pretože ako už samotný titulok napovedá, rýchlosť vybavenia je skutočne individuálne.

Žiadať môžete na pobočke i online

Ďalším ovplyvňujúcim bodom je samotná žiadosť. Posielali ste ju online alebo vybavujete bankové pôžičku na pobočke? Dnešné online žiadosti je možné aj prostredníctvom internetu podpísať, takže vám výrazne ušetrí nemalé množstvo času. Zatiaľ čo v prípade vybavovaní pôžičky na pobočke sa budete musieť osobne dostaviť. Ďalej musíte počítať s tým, že sa žiadosť môže pretiahnuť aj na týždeň, a to v takých prípadoch, keď spadne do individuálneho posúdenia.

V tomto posúdení banková spoločnosť môže kontaktovať napríklad vášho zamestnávateľa alebo si overovať iné údaje, ktoré ste vyplnili.