Ako takzvané „bankovanie“ pomáha človeku?
Lifestyle

Ako takzvané „bankovanie“ pomáha človeku?

So sklenenými bankami ste sa možno už stretli. Pravdepodobne to bolo u vášho súkromného maséra, ktorý vám s pomocou takzvaného „bankovania“ chcel uľaviť od bolestí chrbta alebo od zatuhnutých svalov. Bankovanie však neuľavuje len od boľavého chrbta alebo stuhnutých svalov. Táto alternatívna liečebná metóda vie človeku pomôcť aj v mnohých iných smeroch.

Na úvod je však potrebné spomenúť, že bankovanie sa vo svete používa už tisícky rokov. Pôvodne sa s touto liečebnou metódou začalo v Číne, odkiaľ sa potom rozšírila do celého sveta. Je však pravdou, že bankovanie poznali už aj v starom Egypte. Tu však neťažili z liečebnej metódy toľko, ako neskôr v Číne.

Ako ale bolo spomenuté, banky prikladané na chrbát nemajú za úlohu iba odstrániť bolesť chrbta alebo zmierniť prejavy zatuhnutých svalov. Pôsobí aj reflexne a metabolicky.

Podporujú látkovú výmenu v tele

Pýtate sa, ako metabolicky môžu pomáhať banky, ktoré sa pri masážach pokladajú na boľavý chrbát? Možno sa budete až čudovať, ale pravdou je, že bankovanie ovplyvňuje látkovú výmenu v tele. Stimuluje činnosť imunitného systému, taktiež zabraňuje vzniku migrén alebo uľavuje od zažívacích problémov.

Okrem iného zbavujú človeka celulitídy, ženám uľavujú od menštruačných bolestí. Bankovanie zbavuje človeka vysokého tlaku, ale aj opuchov alebo kŕčov, ktoré sa prebúdza vo svaloch. Okrem iného má táto alternatívna liečebná metóda aj redukčné účinky.

Bankovanie nemôže prebiehať len tak

Treba však konštatovať, že bankovanie nemôže začať len tak. Masér je povinný sa svojho klienta vždy opýtať, či ho trápia alebo sužujú nejaké zdravotné problémy. Napríklad k tejto alternatívnej liečbe by nemohlo dôjsť pri problémoch so srdcom alebo v prípade, že človek je diabetik. Rovnako tak môžu byť prekážkou alergie, cievne problémy alebo poruchy zrážanlivosti krvi.

Bankovanie nemôže byť vykonávané ani v prípade, že trpíte na kŕčové žily, trombózu alebo že ste v minulosti pretrpeli pľúcnu embóliu či infarkt.