Ako ušetriť za pitie
Money

Ako ušetriť za pitie

Tvoria výdavky na nápoje pravidelne veľmi vysokú čiastku vo vašom rozpočte? Radi by ste túto sumu obmedzili a ušetrili peniaze na zmysluplnejšie využitie? Nemusíte si kvôli pravidelnému popíjaniu sladkých limonád alebo minerálok výrazne uškodiť po finančnej stránke. Pripravili sme pre vás niekoľko jednoduchých tipov, ktoré vám v tom môžu pomôcť.

Voda ako základ

Úplným základom vášho pitného režimu by malo byť požívanie čistej vody. Tá by mala jednoznačne prevažovať v zložení celkového denného príjmu tekutín. Okrem zdravotných benefitov, ktoré konzumácia vody v porovnaní s inými nápojmi prináša, je u nej samozrejme veľkou výhodou aj podstatná cenová úspora. Voda z kohútika je vo všetkých oblastiach Českej republiky pravidelne kontrolovaná a jej akosť je tak zaručená starostlivým rozborom. Vďaka tomu získavate možnosť veľmi kvalitného zdroja tekutín za zanedbateľnú cenu.

Káva a čaj iba doma

Chodíte radi na kávu alebo čaj do obľúbenej miestnej kaviarne? Pokiaľ ste sa rozhodli šetriť na pití, budete si musieť tento rozmar odpustiť. Domáce varenie kávy aj čaju je veľmi nízkonákladové av porovnaní s návštevou kaviarní môžete ušetriť pomerne významné čiastky.

Obmedzenie sladených nápojov a alkoholu

Podobná je situácia v prípade konzumácie alkoholu a sladených nápojov. Aj tie prinášajú výraznú záťaž vášho rozpočtu a zároveň nemajú príliš dobrý vplyv na vaše zdravie. Pokiaľ sa predsa len rozhodnete tento druh nápojov požívať, zvážte nákupy v supermarkete a vyhnite sa požívaniu v reštauráciách, kde sú ceny podstatne vyššie.

Nákupy v zľavách a akciách

Všeobecne platí, že nápoje sa dajú v supermarketoch a veľkých obchodoch kupovať v zaujímavých zľavových akciách. Sledujte preto pozorne ponuku jednotlivých obchodov a nakupujte si pitie do zásoby. Vďaka tomu opäť môžete realizovať zaujímavé úspory a ušetriť svoj rozpočet.