Ako vybrať kuchynskú linku
Fashion

Ako vybrať kuchynskú linku

Výber novej kuchynskej linky nie je jednoduchý. Nie je to tak jednoduché, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Ak idete pre nový botník alebo vešiaky, nebudete nad samotným výberom príliš premýšľať. Hlavnou prioritou je, aby to splnilo svoj účel. Je logické, že to potrebujete tiež pri kuchynskej linky, ale na druhú stranu tu budete potrebovať každým dňom. V prvom rade by ste sa tak mali poriadne zamyslieť nad tým, aká veľká by mala byť a či túžite po rôznych systémoch alebo nie.

Ako veľkú si môžete dovoliť kuchynskú linku?

Poznáte rozmery kuchyne? Ak nie, mali by ste ju zmerať. Pred výberom musíte mať prehľad o tom, ako veľkú kuchynskú linku si môžete dovoliť. Ak by ste si zaobstarali väčší, než ponúka váš priestor, môžete sa dostať do nemilé situácie. Okrem rozmerov je potrebné si stanoviť tiež finančný rozpočet. Čím väčšia kuchynská linka a čím viac chytrých systémov a spotrebičov, tým vyššia obstarávacia cena. Rozhodne nie je správne ísť pre kuchynskú linku bez plánov. Dostanete sa do fázy, kedy budete kupovať mačku vo vreci.

Ďalej si stanovte na vami vybrané kuchynskej linke niekoľko zón. To je taktiež nutné vykonať ešte pred samotným obstaraním. Mali by ste vedieť, kde budete odkladať rôzne spotrebiče, aká zóna naopak bude slúžiť pre potraviny a ktorú vyhradíte pre varenie. Zóna pre varenie musí byť dostatočne veľká, aby ste nemali problém s akýmkoľvek jedlom. Nie je príjemné neustále odbiehať len z toho dôvodu, že ste netrafili veľkosť kuchynskej linky a zóny.

Materiál a farba

Čo sa týka farby, tu je to viac než jasné. Záleží na tom, do akých farieb máte kuchyňu zladenú. Okrem iného sa pozerajte aj na dekorácie a vybavenia. Ak kupujete novú kuchynskú linku, neznamená to hneď, že musíte vyhodiť aj všetko vybavenie. Naopak, snažte sa ho využiť a kúpte si kuchynskú linku v rovnakých farbách.

U materiálu už jednoznačná odpoveď neexistuje. Ak si kupujete väčšie kuchynskú linku s mnohými funkciami, mali by ste premýšľať aj nad jej kvalitou. V takom prípade zase počítajte s ďaleko vyššou cenou.