Ako vyzrieť na zápal priedušiek prezradí naše babičky
Lifestyle

Ako vyzrieť na zápal priedušiek prezradí naše babičky

Zápal priedušiek bohužiaľ nie je ochorenie, ktoré by sme mohli podceňovať. Treba ho naopak čo najskôr podchytiť a začať ho liečiť včas. Zápalu priedušiek sa tiež inak hovorí bronchitída a jedná sa o vážne ochorenie horných dýchacích ciest. Môžeme sa stretnúť s akútnym, ale aj s chronickým ochorením, ktoré sprevádza dráždivý kašeľ. 

Ak sa stretávate s chronickou formou tejto choroby, môžete skúsiť vyzrieť na toto ochorenie s pomocou babských rád. Mnohí ľudia do seba nechcú dávať lieky, ktoré im len likvidujú zdravie, napriek tomu zaháňa danú chorobu. Niektorí to chcú skúsiť po svojom, preto prinášame pár rád, ktoré pomôžu v prípade zápalu priedušiek čiže bronchitídy. 

Zvlhčenie vzduchu pre lepšie dýchanie 

Keďže zápal priedušiek postihuje najmä horné dýchacie cesty, je potrebné čo najviac zlepšiť prostredie, ktoré dýchame. Zvlhčovače vzduchu sú teda nutnosťou, rovnako tak môže pomôcť mokrý uterák na kúrenie alebo prípadne éterický olej, ktorý prevonia miestnosť. 

Zázračná cibule pomáha aj v tomto prípade 

O cibuľu iste viete, že je to uskutočnený zázrak, ktorý pomáha v boji proti mnohým neduhom. Pomôže dokonca aj v prípade zápalu priedušiek. Stačí, keď si cibuľu nakrájate na kolieska a tá následne posypete cukrom. Zhruba deň nechajte sirup odstáť a šťavu užívajte po lyžičkách niekoľkokrát denne. Nielen, že dráždivý kašeľ rýchlo zmizne, ale tiež sa zápal priedušiek onedlho úplne vyparí. 

Kam cibule nemôže, môže chren s medom 

Samozrejme sa stáva, že cibuľa nezaberie. Sú také prípady, aj keď je ich veľmi málo. V takýchto situáciách pomôže rozhodne chren s medom. Zmes sa priloží na prsia a prikryje suchým uterákom. Chren však môže pomôcť ešte inak, a síce stačí o nastrúhať a spariť vo vriacej vode a následne danej výpary inhalovať. Je to však skôr pre odolnejšie povahy, nie každý ostré arómu chrenu znesie.