Ako zaistiť pohodlie pacientom v ordinácii alebo čakárni?
Lifestyle

Ako zaistiť pohodlie pacientom v ordinácii alebo čakárni?

Každý z nás sa niekedy stretne s tým, že sa počas lekárskej alebo zubárskej prehliadky cíti nepríjemne. Ako zaistiť vašim pacientom potrebné pohodlie? Pozrite sa na základné prvky, ktoré sa postarajú o veľké rozdiely.

Trocha súkromia pomôže uvoľniť sa

Lekárska prehliadka je samozrejme spojená s veľkou mierou stresu pre pacienta. Introvertní ľudia dokonca svoje prehliadky mnohokrát odďaľujú, aby sa vyhli veľkému tlaku na ich osobu. Niekedy to pritom môže byť zdanlivá maličkosť, čo rozhodne o tom, či sa pacient bude cítiť pohodlne alebo nie. Deliaca stena alebo paraván je dobrý nápad v prípade lekárskych prostredí. Nielen pri návšteve dentistu pomáha klientovi zrelaxovať sa. Vhodná potlač ešte viac pomáha odviesť pozornosť od lekárskeho zákroku.

Dostatok informácií sa cení

Už pri príchode na vaše pracovisko môžete podať svojim klientom vhodnou formou všetky potrebné základné informácie. Výstavná stena sa dá pojať ako užitočný prvok, v ktorom bude hrať hlavnú rolu ľudský prístup a podanie informácií verejnosti laickou podobou. Vaši klienti tak budú mať oveľa väčší prehľad o tom, čo sa s nimi bude diať, a nebudú sa cítiť vystrašene. Spoločná práca tak bude následne prínosná pre oba tábory.

Stačí zmena odevu

Dávno už neplatí, že by doktorský šat mal byť čisto biely. Najmä pri práci s detskými pacientmi sa tento odevný prvok už považuje za prežitok alebo nešvár, pozostatok doby dávno minulej. České firmy tvoria odevy, ktoré sa hodia aj pre náročné prostredie lekárskych ordinácií. Stačí si len zvoliť vhodný motív a spoľahnúť sa nielen na svoje profesijné znalosti, ale aj na empatiu, ktorú ocení každý pacient. Aj tento zdanlivo malý ústretový krok smerom k pacientovi vám môže zaistiť, že sa úplne uvoľní a vám sa podarí, aby bolo vyšetrenie vykonané tak, ako si prajete.

Psychika pacienta je dôležitým prvkom nielen počas liečby, ale aj počas vyšetrenia.