Ako získať vyššiu výplatu
Money

Ako získať vyššiu výplatu

ste spokojní so svojou mesačnou mzdou a radi by ste navýšili hodnoty na výplatnej páske? V nasledujúcom článku vám prinesieme niekoľko tipov, ako dosiahnuť na vyššiu výplatu, ktorá vám pomôže dlhodobo navýšiť váš rozpočet a zvýšiť vašu životnú úroveň.

Prediskutujte váš plat s nadriadenými

Pokiaľ mzda podľa vás nevypovedá vášmu výkonu a myslíte si, že by ste mali dostávať vyššie ohodnotenie, najlepším riešením bude dohovor s vašimi nadriadenými. Starostlivo si pripravte argumenty a pokúste sa nimi na dohodnutej schôdzke vášho šéfa konfrontovať. Nepoužívajte útočný štýl, ale v kľude vysvetlite, prečo si podľa vás pridanie platu zaslúžite. Pokiaľ ste pre firmu nepostrádateľní, malo by konanie viesť vždy k obojstrannej spokojnosti.

Povedať si o navýšení platu nie je nikdy hanba a najhorším výsledok, môže byť iba odmietnutie, ktoré neznamená žiadnu tragédiu.

Robte nadčasy

Nemáte možnosť si zažiadať o vyššiu mzdu alebo ste so svojou žiadosťou neuspeli, a napriek tomu túžite po vyšších čiastkach na výplatnej páske? Zvážte možnosť robenia nadčasov. Pokiaľ nadčasy váš zamestnávateľ umožňuje, môžete vďaka nim pridať k výplate aj niekoľko tisíc korún. Nezabúdajte však ani na dostatočnú porciu odpočinku, ktorá k dobrým pracovným výkonom rozhodne patrí.

Zaujímajte sa o bonusy a prémie

Okrem nadčasov si môžete privyrobiť aj dosiahnutím rôznych motivačných bonusov a prémií. Dobre sa u vášho zamestnávateľa informujte, aké bonusy ponúka a snažte sa na ne svojou produktivitou pravidelne dosiahnuť. Pre vašu výplatu to môže mať veľmi pozitívne dôsledky.

Nájdite si privyrobenie

Ak pre vás žiadna z predchádzajúcich možností nie je reálna, zvážte aj variant brigády alebo doplňujúceho skráteného úväzku. Mať viac prác je v dnešnej dobe už úplne bežnou praxou, ktorá umožňuje zamestnancom rapídne navýšiť príjmy. Opäť však nezabúdajte aj na dostatok kvalitného odpočinku a venujte sa dostatočne aj iným aktivitám.