Aký materiál garniže zvoliť?
Home

Aký materiál garniže zvoliť?

Sú nepostrádateľné a v každom interiéri majú rozhodujúce slovo o tom, aká bude podoba záclony. Aké záclonové tyče je vhodné zvoliť do vášho priestoru?

Výber je široký

Vždy sa snažte prispôsobiť garniže celkovému ladeniu domácnosti alebo komerčného priestoru, kam ich budete umiestňovať. Záclony budú vyzerať skvele na akomkoľvek type zavesenia. Snažte sa vychádzať z nosnosti daného materiálu, aj z jeho estetickej podoby. Drevené garniže sú štýlové, kovové majú najväčšiu nosnosť. Koľajnicové garniže sa inštalujú k stropu, takže takmer zaniknú.

Koľajnicové garniže sú inkognito

Nepotrebujete celému svetu ukazovať záclonové tyče? Koľajnice budú to najlepšie riešenie. Väčšinou sa jedná o kombináciu plastu a kovu, niekedy existujú aj celoplastové koľajnice. Tu si môžete zvoliť povrchovú úpravu podľa výmaľby a štýlu miestnosti. Koľajnica usadená na stropnej časti miestnosti je ľahko skrytá. Stačí len nariasiť záves na tú správnu dĺžku, alebo zvoliť nariasené záclony. A koľajnice nadobro zmiznú.

Drevo dodá atmosféru

Garniže z dreva vám pomôžu definovať štýl miestnosti. Stačí si vybrať materiál, ktorý zodpovedá zariadeniu vašej domácnosti. Samozrejmosťou sú aj rôzne odtiene vrámci povrchovej úpravy dreva. Prírodný materiál je jedinečný a nikdy nevyjde z módy. Drevená záclonová tyč udrží aj ťažšie a dlhé záclony a textílie. Pokiaľ budete voliť maxi dĺžku záclony i závesu, radšej zvoľte dvojitú tyč. So záclonou sa bude oveľa lepšie manipulovať a máte istotu, že všetko bude skutočne pevne držať na svojom mieste aj pri veľkom zaťažení.

Kov sa hodí do každej miestnosti

Kovové garniže sa hodia do klasickej aj hypermodernej domácnosti. Pokiaľ si teda vôbec nie ste istí materiálom, ktorý by ste si pre svoje záclonové tyče priali, môžete zvoliť jednu spovrchovú úpravu kovov. Voľte vždy kvalitné a pevné materiály, na ktorých si bude vaša záclona spokojne hovieť niekoľko dekád.

Stačí si zvoliť materiál, ktorý bude zodpovedať vašim požiadavkám. Bude to kov, drevo alebo plast?