Balerínky do špičky a tenisky s vysokou podrážkou. Aké ďalšie obuv frčia?
Fashion

Balerínky do špičky a tenisky s vysokou podrážkou. Aké ďalšie obuv frčia?

Zaujímate sa o módu? Ak áno, iste vám neuniklo to, čo sa aktuálne nosí. Vrátil sa do módy opäť retro štýl, ktorý mnohí ľudia milujú, ale iní ho z celého srdca nenávidí. Do retro štýlu patrí nielen zvonové nohavice alebo batikované tričká, ktoré sú ohromným hitom, ale aj šatky, veľké okuliare, kvetinové kabelky a samozrejme nesmieme zabudnúť na blúzky a tričká s odhalenými ramenami, ktoré sa nosili napríklad v nestarnúcim filme Pomáda, ktoré milujú deti i dospelí. Do tohto štýlu sa však radia aj topánky, a to konkrétne topánky s vysokou podrážkou, na ktorých sa chodí rovnako zle ako na ihlách. Napriek tomu sú to módne hity, ktoré chce mať vo svojom botníku každý z nás. 

Vysokú podrážku ocenili najmä tí ľudia, ktorí nemeria dva metre. Ak ste tiež malého vzrastu, odporúčame siahnuť po akejkoľvek obuvi, ktorá má vysokú podrážku. Musíme vás však upozorniť, že chodiť na takéto podrážke nie je práve jednoduché. Musíte držať rovnováhu rovnako, ako keď chodíte na ihlách. Je to však o niečo pohodlnejšie, navyše sa netrápim Kostkovú dlažbou, do ktorej sa obvykle zapichávajú podpätky u lodičiek. 

Otázkou však je, aké topánky s vysokou podrážkou v obchodoch nájdete? 

Tenisky i poltopánky 

Už vlani na jar sme sa radovali z poltopánok, ktoré mali vysokú podrážku. Bola to elegantná obuv, ktorú si zamilovali predovšetkým tí, čo boli malého vzrastu. Poltopánky na vysokej podrážke však mali úspech aj u vyšších ľudí, predovšetkým žien, pretože sa nemuseli trápiť s lodičkami, ale mohli si vziať pohodlné, elegantné poltopánky. 

Keďže sa poltopánky tešili tak veľkému úspechu, do módy sa hneď dostali aj tenisky s vysokou podrážkou. Začala je vyrábať nielen značka Puma, ale vysokú podrážku nájdete aj v novej kolekcii značky Converse. 

Keď vysokú podrážku nemilujete 

Je však jasné, že vysokú podrážku nebude milovať každý. Pokiaľ práve vy patríte do skupiny ľudí, ktorí nemilujú vysokú podrážku na topánkach, odporúčame si zaobstarať vkusné balerínky do špičky. Sú to elegantné baleríny, ktoré sú oveľa vkusnejšie ako bežné, zaguľatené topánky. Naviac sa dajú kombinovať aj takmer so všetkým, čo ocenia predovšetkým ženy, ktoré nepotrebujú a nemajú botník napchatý na prasknutie.