Biele zlato už nie je in. Do popredia sa dostáva kombinácia kovov
Fashion

Biele zlato už nie je in. Do popredia sa dostáva kombinácia kovov

Šperky doladia každý dámsky outfit. Dámy na ne nedajú dopustiť, či už sa jedná o náušnice, náramky alebo iba o prstienky, ktoré im ladia s hodinkami. Aj vo svete šperkov rovnako ako vo svete oblečenia kolujú módne trendy, ktoré sa napokon deň čo deň menia. Ešte donedávna bolo trendom nosiť biele zlato a modré kamene, ktoré ho dokonale dopĺňali. Dnes je však štýlové niečo iné, a to kombinovanie farieb jednotlivých kovov. Už dávno nie je tabu skombinovať striebro so zlatom. Je však veľká škoda, že Česi sa kombinácia boja.

Vzájomné kombinovanie ako najvýraznejší trend

Pokiaľ sledujete dianie v módnom svete, toto kombinovanie ste si už mohli všimnúť skôr. Ako ale bolo spomenuté, Česi sa kombinácie obávajú, aj keď je to hotová trefa do čierneho. Rovnako tak sa nemáme obávať kombinovať viacero náramkov alebo dva a viac náhrdelníkov. Nemusí byť z jedného cesta, môžu byť rôznych farieb.

Ak patríte k milovníkom minimalizmu, potom k výberu šperkov pristupujte s jemnou opatrnosťou. Minimalizmus je o jednoduchosti a čistote, preto sa volia šperky skôr decentné, jemné, ktoré sa nebudú vzájomne prekrikovať.

Žlté zlato je znova v móde

Ako už bolo spomenuté, Česi sa v posledných rokoch upútali skôr na biele zlato a modré kamene. Po rokoch sa však do popredia dostáva zlato žlté, ktoré sa skvele kombinuje napríklad s diamantmi, ktoré taktiež majú zelenú. Dopyt rastie hlavne po drobných drahých kameňoch, ktoré sú svojou cenou ďaleko prijateľnejšie.

Veľa šperkárstva pristupuje k výrobe umelých diamantov, aby sa tým ochránila príroda. Napríklad značka Pandora sa rozhodla ponúkať šperky s diamantmi vytvorenými v laboratóriách. Tým sa ich modely na trhu stali nielen prijateľnejšie po cenovej stránke, ale aj idú ruka v ruke so životným prostredím.

Prírodné kamene sa dostávajú do popredia

Okrem diamantov sa presadzujú aj prírodné kamene. A očakáva sa, že tento trend bude aj naďalej pokračovať. Kryštály, minerály – na to všetko sa upína pozornosť módnych štylistov.