Česi túžia po zahraničných nehnuteľnostiach. Záujem rastie, ukazujú prieskumy
Lifestyle

Česi túžia po zahraničných nehnuteľnostiach. Záujem rastie, ukazujú prieskumy

Záujem o uchovanie hodnoty svojich nasporených úspor u Čechov veľkou mierou rastie. A nemožno sa tomu diviť. Prakticky nikto nechce, aby jeho financie pohltila inflácia, ktorá sa ženie do obrích výšin. V prípade, že patríte k ľuďom, ktorí si chcú kúpiť nehnuteľnosť, čo sa porozhliadnuť v zahraničí? Podľa posledných prieskumov to robí drvivá väčšina Čechov, ktorá sa k tomuto kroku rozhodla.

Hlavne dovolenková destinácia

Nehnuteľností v cudzine je však ako maku, po ktorých konkrétne Česi v posledných mesiacoch doslova prahnú? Záujem rastie výhradne o nehnuteľnosti v dovolenkových destináciách, čo napokon potvrdzujú aj realitné kancelárie. Podľa nich je navyše aj dobrý spôsob tento krok, ako naložiť so svojimi financiami. Radí však tiež počkať, pretože po stránke úrokovej to bude budúci rok, aj podľa odborníkov, oveľa lepšie a výhodnejšie.

Ak predsa len Česi chcú do niečoho investovať práve teraz, ponúka sa napríklad Chorvátsko, ktoré je aj po stránke hypotekárnych možností ešte prijateľné, a to isté platí o realitnom trhu.

Na portáloch je, z čoho vyberať

Kde ale zohnať vysnívanú zahraničnú nehnuteľnosť? Odpoveď je jednoduchá – na realitných portáloch, kde je takých ponúk viac ako dosť. Realitní makléri aktívne ponúkajú na slovenských portáloch zahraničné nehnuteľnosti naprieč celým svetom, a tak narazíte nielen na chorvátske, ale aj na turecké alebo napríklad talianske nehnuteľnosti.

Každú kúpenú nehnuteľnosť je možné potom využívať nielen na svoje vlastné účely, kedy tu budete tráviť letné prázdniny, ale tiež si možno takúto nehnuteľnosť následne prenajímať. A to je dôvod, prečo do investície Česi idú, aj keď je prenajímanie často len sezónnou záležitosťou.

Záujem rastie o španielskej nehnuteľnosti

Aj keď je Chorvátsko najbližšie a dalo by sa povedať, že Česi budú prahnúť práve po nej, záujem rastie aj o španielske nehnuteľnosti. Opäť tu hrá túžba po svojej vlastnej rekreácii, ale tiež je to z pohľadu investičného opäť skvelý krok. Španielsko je každoročne veľmi obľúbené a žiadané.