Cestujeme do Kene. Praktické tipy týkajúce sa kultúry a tunajších ľudí
Lifestyle

Cestujeme do Kene. Praktické tipy týkajúce sa kultúry a tunajších ľudí

Afrika sa stáva čím ďalej atraktívnejšie destinácií. Aj keď je to jedna z najviac nebezpečných destináciou, kde sa stretávate s mnohými rôznymi chorobami, napriek tomu je to to najatraktívnejšie, čo svet ponúka. Lákavá je hlavne tunajšia kultúra a ľudia, ktorí sú úplne odlišní od tých, ktoré poznáme z Európy. Než sa však do Kene vydáte, je potrebné nazbierať dostatočné množstvo informácií práve o tunajších obyvateľoch a tiež o ich kultúre. Každý, kto prichádza do úplne iného sveta, než je ten, v ktorom žije, by nemal ísť proti jeho kultúram, naopak by s nimi mal byť oboznámený a mal by ich rešpektovať. 

Ak by sme mali zabrúsiť trochu do histórie, pravdepodobne by sme spomenuli dnešnej hranice Kene, ktoré boli umelo vytvorené Európanov, čo vie len málokto. V Keni v súčasnosti žije obrovské množstvo etnických skupín, od roku 1963 je Keňa nezávislá. 

O ľuďoch v Keni 

Už sme spomínali, že tu žije obrovské množstvo rôznych etnických skupín. Aj napriek tomu, že je tu každý iný, vyznáva sa tu predovšetkým kresťanská viera. Jedinou výnimkou je územie Mombasa, ktoré je považované za moslimskou krajine. 

Tunajších obyvateľov sa rozhodne nemusíte báť. Naopak si ich iste zamilujete, pretože sú neuveriteľne priateľskí a pomôžu so všetkým, čo je potrebné. Aj keď drvivá väčšina obyvateľov Kene nebude vedieť, kde hľadať Českú republiku na mape, všetci vedia, kto je Petr Čech alebo prípadne Baťa. 

O kultúre v Keni 

Iná krajina iná kultúra. To napokon platí aj u Keni. Keď do tejto krásne krajiny zavítate, prekvapí vás už spomínaná príjemnosť a otvorenosť. Keňa sa v porovnaní s Európou v mnohom nelíši. Keďže sa tu vyznáva z veľkej časti práve kresťanstva, sú tu podobné zvyky. Len sa teda na kresťanských zvykoch viac lipnú, čo u nás nie je tak prísne. 

Ako sme však spomenuli, pozor si dajte na oblasť okolo Mombase, kde sa vyznáva moslimské náboženstvo. Síce sa tu zvyky moslimov nijako prísne nedodržiavajú, ale aby ste neboli prekvapení.