Cestujeme po mapách Googlu. Aká miesta však neuvidíme?
Lifestyle

Cestujeme po mapách Googlu. Aká miesta však neuvidíme?

Aktuálna situácia moc nenahráva tomu, aby sme zbalili svoje kufre a vyrazili za hranice. Preto aspoň rad ľudí cestuje po Google mapách a vytvára si svoj zoznam miest, ktoré navštívi hneď, ako sa situácia vonku trochu zlepší. Bohužiaľ nie všetky miesta sú na mapách Googlu viditeľná. Niektoré nie sú na mapách vidieť, sú totiž zamaskované štvorčeky. Viete, aké miesta sú takto skrytá?

Ak by ste Google mapy prechádzali naozaj dlho, zistili by ste, že najviac „začtverečkovaných“ miest má Francúzsko. A pod štvorčeky sa skrývajú miesta, ktoré by bežný smrteľník nemal vidieť. Napodiv sú to však aj letisko. Okrem iného sú to tiež základne alebo aj elektrárne nachádzajúce sa naprieč celým svetom.

Izrael už neuvidíte v celej svojej paráde

Google mapy sú známe hlavne tým, ako sa s pomocou pár kliknutí môžete dostať rovno do ulice danej krajiny, daného štátu, daného mesta. Mnoho ľudí aspoň na Google mapách prešli doslova celý svet. Problém však nastal v Izraeli. Práve tu toho totiž veľa neuvidíte. Letecké snímky sú síce samozrejmosťou, ale niektoré miesta viac ako rozmazane neuvidíte. Sú to napríklad miesta, kde aktuálne prebiehajú vojny. Je to napríklad Jeruzalem, kam sa s pomocou pár kliknutí dostať naozaj nemôžete. Snímky sú tak nečitateľné, že sa holt práve do tohto kúta sveta budete musieť pozrieť sami na vlastnú päsť.

Neprozkoumáte ani jadrovú elektráreň Gravelines

Ako už bolo spomenuté, okrem zaklade alebo letísk sú zamaskované tiež elektrárne. Konkrétne je zamaskovaná jadrová elektráreň Gravelines nachádzajúce sa vo Francúzsku. Ak ste niekedy chceli preskúmať jadrovú elektráreň zo svojho obývacej izby, cez Google mapy to rozhodne nepôjde.

Jadrová elektráreň Gravelines je najväčšou francúzskou jadrovou elektrárňou a je známa svojimi šiestimi reaktory, ktoré dosahujú enormného výkonu.

Všetky grécka letisko tiež nie sú viditeľné

Plánovali ste si preskúmať letisko v Grécku, kam ste mali priletieť? Bohužiaľ ste boli určite sklamaní. Práve aj grécka letiská sú plné štvorčekov, teda nakoniec nevidíte vôbec nič. Gréci sú skrátka veľmi háklivý na svoje letiská, preto radšej neukazujú ani jedno z nich.