Chcete stavať rodinný dom na kľúč? Spoznajte všetky jeho výhody
Home

Chcete stavať rodinný dom na kľúč? Spoznajte všetky jeho výhody

Chcete stavať dom? Majte na pamäti, že od tohto roku sa pravidlá pre stavbu nehnuteľnosti trochu zmenila. Napríklad je potrebné stavať nízkoenergetické domy, objekty s vysokou energetickou náročnosťou už sa stavať nesmie. To však možno už viete. Čo však neviete, je to, aké sú výhody rodinných domov na kľúč. Plánujete totiž požiadať firmu o stavbu nízkoenergetického domu na kľúč, neviete však, aké konkrétne výhody má ono slovné spojenie „na kľúč“.

Rodinné domy na kľúč sú v poslednej dobe veľmi obľúbené. Dôvodom toho je fakt, že sa jedná o vhodnú alternatívu k rýchlo a kvalitne postavené nehnuteľnosti. To je napokon hlavná výhoda budov takzvane „na kľúč“ – ich rýchlosť. Rodinné domy sú postavené prakticky za pár mesiacov, pretože sa dom vlastne len montuje.

Nízke obstarávacie náklady sú tiež jednou z výhod

Možno si hovoríte, že keď sú domy postavené tak rýchlo, tak že to bude stáť pekný balík peňazí. Lenže to je omyl. S rodinnými domami na kľúč sa spája tiež nízke prevádzkové náklady. V porovnaní s výstavbou klasickej stavby hovoríme o naozaj znateľné sume, ktorú môžete investovať napríklad do nejakého z úsporných opatrení, ktoré ešte viac zníži energetickú náročnosť domu.

S nízkou energetickou náročnosťou takéhoto domu na kľúč sa spája ešte jedna vec, a síce že stavby na kľúč sú vo väčšine prípadov naozaj ekologické. A okrem toho, že sú ekologické, sú aj energeticky úsporné, čím sa menej stávate závislými na dodávateľoch energií, ktoré neustále zvyšujú svoje ceny za elektrinu.

Úspora miesta a väčšinou sa jedná o zdravé bývanie

Rodinné domy na kľúč bývajú predovšetkým drevostavby, pri ktorých platí, že usporíte hromadu miesta. Obvodové steny sú totiž ďaleko užšie v porovnaní s tými, ktoré sa budujú pri klasických murovaných domov. Taktiež je potrebné poznamenať, že drevostavby na kľúč sú synonymom pre zdravé bývanie. Zásadne sa nepoužívajú materiály, ktoré by nejako škodili ľudskému zdraviu, alebo ktoré by škodliviny vytvárali.