Čo je lepšie - koberec alebo lino?
Home

Čo je lepšie – koberec alebo lino?

Pri zariaďovaní domácnosti dbáte na každý detail, ktorý vo svojom novom dome alebo byte chcete. Snažíte sa, aby bola domácnosť podľa aktuálnych módnych trendov, ale niekedy vám chýba skrátka niečo, čo vám dom trochu účel a vďaka čomu sa v ňom budete cítiť naozaj ako doma. V takom prípade pomôžu najmä kvety alebo napríklad obľúbené fotografie, ktoré vždy rozveselí a pripomenú, že na tomto svete nie sme sami. Veľakrát pre náš lepší pocit z bývania je skvelé aj to, keď na poličky posadíme napríklad obľúbené suveníry alebo niečo, čo je pre nás akousi osobné spomienkou, na ktorú radi spomíname.

Aby sme však dom mali útulný, potom sa zameriavame aj na jednotlivé záležitosti – teda na to, čo kde a bude a ako to bude. Rozhodujeme sa, či dáme do kúpeľne vaňu alebo sprchu, či je vhodné tam mať veľké vstavané zrkadlo alebo nie. U kuchyne premýšľame nad tým, či budeme alebo nebudeme mať vstavané spotrebiče alebo či budú v bielej alebo v nerezovej farbe. Najväčší rozhodovanie však je ohľadom lina alebo koberce. Predsa len do kuchyne a kúpeľne sa hodí kachličky alebo dlažba, na ktorú sa položí koberec, ale napríklad v obývacej izbe alebo v spálni je trochu problém s tým, čo by sme tam mali dať. Poďme si teda povedať výhody a nevýhody, ktoré nám pomôžu v rozhodovaní.

Aké sú teda výhody a nevýhody koberce a linoleum?

Čo sa týka financií, potom by sme sa mohli zhodnúť na tom, že sa obe dve záležitosti pohybujú v relatívne rovnakej cenovej hladine – vždy záleží na dodávateľovi a na tom, ako veľká miestnosť to samozrejme je. Rad firiem ponúka aj zľavy pri väčšom odbere. Čo sa týka udržanie tepla – lino teplo samozrejme udržuje, ale vnímame ho skôr na koberci. Všetko však záleží aj na tom, či máme kúrenie klasické alebo kúrenie podlahové. Aj podľa toho sa musíme riadiť. Veľkou výhodou, ktorú má lino pred kobercom, je to, že práve lino je unikátny v tom, že sa oveľa lepšie čistí. Koberec je na čistenie a na celkovú údržbu naozaj náročný. Lino sa však ľahko poškodí, napríklad vtedy, keď na neho spadne niečo ťažké a ostrého.