Čo nerobiť vo franšízovom podnikaní?
Business

Čo nerobiť vo franšízovom podnikaní?

Premýšľate o tom, že by ste sa stali franšízantom siete Extéria Market? Poďte sa s nami pozrieť na najväčšie chyby, ktorých by ste sa rozhodne mali vyvarovať. Na čo si dať pozor?

Franšíza je výhodná pre obe strany

Aby ste zo začiatku mali jasno vo vzťahoch, ktoré budú tvoriť váš denný chlieb, mali by ste vedieť, že franšíza je výhodná forma podnikania, pri ktorej je váš úspech aj úspechom vášho franšízora. Váš vzťah je plne priateľský. Franšízor je váš stály partner, ktorý si praje váš maximálny úspech. Vďaka vášmu úspechu rastie jeho značka. Preto je dobré vždy pamätať na to, že franšízor je vám vždy ochotný pomôcť a pripravený odovzdať vám svoje know-how a návod na podnikanie. Nesnažte sa ísť na vlastnú päsť.

Firemné štandardy

Pokiaľ si kupujete franšízu, dopredu už máte všetko dané a štart aj rozvoj podnikania je oproti vašej konkurencii rýchlejší a stabilnejší. Franchising je tu preto, aby ste minimalizovali riziká podnikania a aby bol váš rozjazd rýchly. Nezabudnite, že na to musíte dodržiavať firemné štandardy, na ktoré je zvyknutý predovšetkým zákazník. Firma, ktorá vám franšízu poskytuje, svoje meno budovala aj niekoľko generácií a očakáva sa, že aj vo vašej prevádzke sa bude klient cítiť výborne.

Ľudské vzťahy

Ak sa cítite ako úplne sólový hráč, bude potrebné si uvedomiť, že franšízu dobre vytvoríte najmä za predpokladu, že vám budú fungovať ľudské vzťahy. Jasne nastavené podmienky pre zamestnancov a ich dodržiavanie je základ. Dobré vzťahy s franšízorom ako obchodným partnerom a spoločníkom by mali byť základom. Budujte vedome pozitívne ľudské vzťahy a starajte sa o ne.

Podnikanie systémom franchisingu prináša istoty a nízke podnikateľské riziká. Aj tu je ale potrebné dodržiavať pravidlá, ktoré sú stanovené. Váš úspech je úspechom franšízora, preto nezabudnite, že na prípadné problémy nikdy nie ste sami a vždy máte zázemie stabilnej spoločnosti.