Čo vám bráni odísť a získať lepšiu prácu?
Lifestyle

Čo vám bráni odísť a získať lepšiu prácu?

Chceli by ste niečo zmeniť k lepšiemu, ale máte prekážky, ktoré vám bránia opustiť súčasné zamestnanie? Povieme vám, prečo ľudia zvyčajne nejdú za lepšou prácou napriek tomu, že majú ponuku defacto pred očami. Dôvodov je samozrejme viacero, ale my sa spoločne pozrieme na tie hlavné. Určite nájdete dôvod, ktorý je vám blízky, pretože práve kvôli nemu ste v minulosti nemohli opustiť svoje zamestnanie a získať lepšie platenú prácu.

Čo vám bráni odísť a nájsť si lepšiu prácu?

Prvým problémom je istota zamestnania vo vašej súčasnej práci. Ľudia sa jednoducho boja, že v okamihu, keď opustia svoje zamestnanie, nepodpíšu novú zmluvu, pretože nový zamestnávateľ im utečie. Ak máte možnosť, podpíšte najprv novú zmluvu a potom podajte výpoveď. Ak tak neurobíte, môžete sa ľahko popáliť. Ľudia majú radi istotu a čím dlhšie zostávajú v súčasnom zamestnaní, tým horšie je odísť. Je to pochopiteľné, nikto nechce zostať bez príjmu. Dôvodov je však oveľa viac a v ďalšom odseku sa budeme venovať ďalším. Sledujte nás.

Čo vám bráni dať výpoveď v práci

Ďalším dôvodom je zmena. Česi nemajú radi zmeny, najmä veľké zmeny, čo je aj tento prípad. Predstavte si, že by ste sa museli všetko učiť odznova. Okrem toho v spoločnosti nebudete poznať takmer nikoho alebo vôbec nikoho. Preto musíte ľudí spoznávať a budovať vzťahy od samého začiatku. Nie každý je na takúto zmenu pripravený. Ak je to však jediný problém, ktorý vás trápi, mali by ste sa o tom poradiť s odborníkmi. Určite nájdete riešenie, ako získať odvahu opustiť súčasnú prácu a nájsť si novú, ktorá vám bude viac vyhovovať.

Problémy s vaším súčasným zamestnávateľom

Posledným problémom je výpoveď zo súčasného zamestnania. Ľudia sa jednoducho boja, že im zamestnávateľ bude hádzať klacky pod nohy. Tento problém sa bohužiaľ stáva realitou pomerne často.