Dekolt prozrazuje váš věk. Jak zamezit vráskám, které zde vznikají?
Lifestyle

Dekolt prozrazuje váš věk. Jak zamezit vráskám, které zde vznikají?

Či sa nám to páči alebo nie, ľudské telo skrátka vie prezradiť náš vek. Hovorí sa, že tými najväčšími „klebetnice“ sú naše ruky a dekolt. Keď sa na nás začne prejavovať starnutie kože, práve tieto časti tela na to upozorní najskôr. Preto by sme sa mali snažiť o to, aby boli úplne k svetu. Začať poďme s doplňovaním kolagénu, ktorý stojí za vznikom vrások. Keď začne z tela miznúť, mizne s ním aj elasticita pokožky a pružnosť. Jeho postupným doplňovaním začne mladnúť aj náš dekolt a s ním aj ruky.

Na stave nášho dekolte sa podieľa poloha, v ktorej spíme

Keď sa k tomu všetkému pridá tiež správna poloha, v ktorej budeme každý deň zaspávať, budeme mať čoskoro vyhraté. Bolo by naivné si myslieť, že počas činnosti, ktorú trávime až tretinu svojho života, sa nič nedeje. Najmä kože je počas tejto fázy dňa skúšaná, napínaná, tiež sa na vankúšoch krčí. Je preto dôležité a kľúčové snažiť sa spať v jednej jedinej polohe, a to na chrbte.

Z počiatku to možno bude krapet ťažké alebo pre niekoho možno až neprirodzené. V skutočnosti tým však pomôžeme našej pokožke udržať sa mladou. Aby nám spanie na chrbte nerobilo problémy, je dobré si pod kolená dať vankúš. Vďaka nemu zamedzíme prevaľovanie sa, navyše sa uľaví dolným končatinám, ktoré počas dňa môže sužovať bolesť.

Hlavne, nech je hlava v pohodlí

Dekoltu i tvári zároveň prospieva, keď si pod krk vložíte zrolovaný uterák. Možno sa vám to môže javiť ako nepohodlné, ale v skutočnosti je to trik, ktorý hlave prináša pohodlie. Podobný efekt docielite, ak budete spať na ortopedickom vankúši. Keďže je ale pomerne drahý, uterák zrolovaný pod hlavou je lacnejšia alternatíva.

Aj na matrac záleží

Istú úlohu podľa dermatológov hrá tiež matrace, na ktoré sa spí. Ak je skôr mäkká, je síce pohodlná, ale pre chrbticu ani našu pokožku nie je práve zásahom do čierneho. Radšej sa majú voliť chrbtice tvrdšie, ktoré sú krásne pružné. Sú takú pomyselnú prevenciou vrások.

A keď ju navyše povlečie do príjemného plachty a na ňu položíte vankúše a periny tvarovaný do saténu, z ktorého pleť bude skôr skĺzavať a nebude sa krčiť ako na bavlne, o kráse dekoltu sa vám nebude len snívať.