Doménové meno je pre rozjazd podnikanie veľmi podstatné!
Business

Doménové meno je pre rozjazd podnikanie veľmi podstatné!

Ak sa púšťate do podnikania, s najväčšou pravdepodobnosťou sa nezaobídete bez internetových stránok. Zvlášť vtedy, ak ide o internetové podnikanie. V takom to prípade sú internetové stránky priamo nutnosťou. Pre zvýšenie dôveryhodnosti je potrebné si zaregistrovať doménu najlepšie s koncovkou CZ, ktorá vzbudí o to väčší záujem u zákazníkov. Viete však, ako vybrať správne doménové meno? Ak nie, nie je nič jednoduchšie ako s nami pokračovať v nasledujúcich odsekoch.

Výber doménového mena je ťažké!

Doménové meno znamená pre laikov internetová adresa, ktorú vaši zákazníci budú zadávať. Určite s nami budete súhlasiť, že by mal byť názov výstižný, a to tak, aby si ho boli schopní zapamätať všetci. Nepoužívajte v žiadnom prípade príliš dlhé názvy, pretože tu platí jednoduché pravidlo, a to čím kratšie a zapamatovatelnější, tým lepšie. Všetko, čo má nad 10 znakov už je svojím spôsobom zle.

Ukážka jednoduchého doménového názvu

Súhlasíte, že je lepšie mať doménové meno letenky.cz alebo nejlevnejsiletenky.cz než napríklad dobrealevneletenkyprotebe.cz. Vidíte ten rozdiel, ktorý je medzi prvou, druhou a treťou doménou? Len vás chceme upozorniť, že prvé dve domény budú bezpochyby už obsadené. Faktorov, ako vybrať vhodnú doménu je ale ďaleko viac.

Snažte sa nepoužívať pomlčky

Keď niekomu osobne hovoríte internetovú adresu, je lepšie ju oznámiť napriamo a nepoužívať pomlčky. Ak totiž pri výbere doménového mena využijete pomlčku, už ju musíte povedať aj svojim klientom pri osobnej schôdzke. Ten ju však môže zabudnúť skôr, než príde domov. Následne sa dostane na internetové stránky vašej konkurencie.

V doméne voľte kľúčové slovo

Z doménového názvu by mal vyplývať váš odbor podnikania. Ako bolo uvedené v pár odsekoch vyššie, u letenky.cz viete behom pár sekúnd, čím sa majiteľ zaoberá. Uspieť ale môžete aj s inými názvami, príkladom sú toho alza.cz a alfa.cz. Pri prvom videní vás iste ich odbor podnikania nenapadne.

Vyberajte srdcom

Nech už strávite výberom akýkoľvek čas, vždy vyberajte srdcom, pretože názov domény musí sedieť ako zákazníkom, tak aj vám.