Exkluzívny švajčiarska strediska, kde si najlepšie zalyžujete
Lifestyle

Exkluzívny švajčiarska strediska, kde si najlepšie zalyžujete

Aj keď už jar vyťahuje svoje pazúriky, mali by sme si stále užiť snehu, ktorý síce pomaly roztápa na českých vrcholkoch hôr, ale netopí ešte v zahraničí, kde si napokon zalyžujete ďaleko lepšie ako v Českej republike. Ak ste vášniví lyžiari, odporúčame vyjsť si do jedného zo švajčiarskych stredísk, ktoré ponúka naozaj veľký luxus. Do Švajčiarska sa jazdí za lyžovaním pravidelne, málokto ale vie, že sa tu nachádza najluxusnejšie lyžiarske strediská sveta. Viete, aká sa k nim radia? 

Pokiaľ si chcete zalyžovať na zaujímavom, nezabudnuteľnom mieste, mali by ste si vyjsť do Švajčiarska, kde rozhodne zažite lyžovanie ako nikdy predtým. Prinášame vám pár tipov na najluxusnejšie lyžiarske strediská, ktorá môžete vidieť na vlastné oči a zažiť na vlastnej koži. 

St. Moritz 

Jedným z lyžiarskych stredísk je tiež stredisko St. Moritz, ktoré možno opísať dvoma slovami, a síce prepych a luxus. O tomto lyžiarskom stredisku ste iste počuli, je to ideálne lyžiarske stredisko hlavne pre bohatých. Nájdete ho na východe Švajčiarska, a to konkrétne v Graubünden, ktoré hraničia s Talianskom. 

Lyžiarske stredisko St. Moritz je známe tým, že tu nemusíte tráviť svoju dovolenku len na lyžiach, ale že môžete oživiť svoj šatník v tunajších nákupných centrách. Okrem toho môžete skočiť tandemový zoskok alebo sa pozrieť na konské záprahy. 

Courchevel 

Ak sa vám nepáči či vám nepadlo do oka lyžiarske stredisko St. Moritz, odporúčame zamieriť do iného švajčiarskeho strediska, ktorým je stredisko Courchevel. Jedná sa o lyžiarske stredisko, ktoré je vyhľadávané hlavne svetovou smotánkou a škálou bohatých ľudí. 

Opäť to tu nie je iba o lyžovaní, ale tiež vás tu čaká fantastický gurmánsky zážitok v restaurcích, ktoré získali michellinskou hviezdu. Nezabudnite sa do takých noblesných reštaurácií pekne obliecť, nech medzi svetovú smotánku a bohaté podnikateľa zapadnete a nebudete vyčnievať.