Faux Pas vo svete business. Pozor na to, čo si obliekate
Fashion

Faux Pas vo svete business. Pozor na to, čo si obliekate

Pokiaľ sa chystáte na obchodnú schôdzku, pohovor alebo na pracovnú stáž, mali by ste vyzerať vhodne k svojmu postaveniu. V mnohých veľkých korporátnych firmách sa rieši takzvaný dress code, ktorý treba dodržiavať. Dress codem sa rozumie presne stanovené oblečenie, ktoré je nutné nosiť, pretože sa pre danú pracovnú pozíciu hodí a pretože danú firmu vhodne reprezentuje. Väčšinou sem spadajú štýlové nohavice, žiadne roztrhané džínsy alebo tenisky, vhodné Armani šaty alebo blúzka či klasické košele. Aj keď je však vopred stanovené, čo si má človek obliecť, napriek tomu sa v spoločnosti dopustí celého radu takzvaných Faux Pas, ktoré strápnia nielen daného človeka, ale aj celú firmu, ktorú zastupuje.

Ak teda mierite na pracovný pohovor alebo zastupujete firmu na obchodnej schôdzke, dodržte dress code s tým, že sa vyhnete niekoľkým chybám, ktoré práve nerobia na človeka dobrý dojem.

Priesvitnosť podprsenky

Ženy si pomerne dbajú na to, čo majú na sebe. Dávajú si celkovo záležať na svojom vzhľade, na druhú stranu urobia jednu chybu, ktorú často naozaj prehliadnu. Tou chybou je priesvitná podprsenka, čo je večný problém. Pokiaľ podprsenka presvitá napríklad preto, že sa nachádza čierna podprsenka pod bielou blúzkou, vyzerá to veľmi lacno a po odhalení tejto nedokonalosti sa žiadna žena necíti práve najlepšie.

Pozor aj na nohavičky

Rovnaký problém nastáva, keď žena oblečie svetlé nohavice alebo sukňu, pod ktoré však oblečie kontrastné nohavičky. Opäť to nevyzerá najlepšie a opäť ich žena nesvoja, keď dôjde na odhalenie nedokonalosti. Treba však ešte spomenúť, že istým faux pas je aj to, keď žena oblečie obopnuté nohavice alebo sukňu s tým, že má o číslo menšie nohavičky, ktoré sa nepekne zarezávajú do zadočku. Riešením tohto problému sú nohavičky bez švov, vďaka ktorým sa tomuto problému s prehľadom vyhnete.