Filmy o financiách a podnikanie
Business,  Money

Filmy o financiách a podnikanie

Téma financií a podnikania je vám blízke a chceli by ste sa pozrieť na zaujímavé filmy, ktoré by vás priučil alebo motivovali k niečomu novému? Ak áno, potom je tento článok pre vás. Predstavíme vám zaujímavé filmy, ktoré sú určené nielen pre finančnú alebo podnikateľskej mágmi, ale aj pre obchodníkov a pod. Ak sa učíte aj pomocou filmových scén, je táto voľba bezpochyby výhodná. Poďme sa na to spoločne pozrieť.

Vlk z Wall Street nesmie chýbať

Je pochopiteľné, že sa na prvom mieste umiestni vlk z Wall Street. Ide o filmový trhák, čo sa týka finančného a podnikateľského odbore, ktorý skrátka musíte vidieť. Ak ste ho videli, odporúčame sa na neho pozrieť znova, pretože zakaždým, čo ho uvidíte, narazíte na nejaké nové poznatky, ktoré by sa vám mohli páčiť. Ide o burzový makléra, pričom hlavnú úlohu obsadil Leonardo DiCaprio. Inými slovami ide o film, v ktorom sa dozviete, ako fungovala burza v 80. rokoch, kedy si všetci makléri prakticky závideli svoje úspechy.

Druhým a zároveň veľmi zaujímavým filmom je snímka Zakladateľ. Ide o pravdivé scény ukazujúce na začiatky dnes už úspešnej spoločnosti McDonald ‚. Chceli by ste sa dozvedieť, ako vyzeral McDonalds na začiatku a ako vyzerá dnes? Služby v tomto reťazci vás môžu až dostať. Zaujíma vás, aké míľniky spoločnosť prekonala? Ak áno, je tento film tým pravým, na ktorý by ste sa mali pozrieť. Narozdiel od predchádzajúceho filmu je tu relatívne veľká pravdepodobnosť toho, že ste ho nevideli.

Šťastie na dosah

Veľmi dojemným a motivačným filmom je snímka, v ktorom hrá jeden z najznámejších hercov vôbec Will Smith. Ide o film nesúci názov šťastie na dosah a verte nám, že vám pri filme bude behať mráz po chrbte. Vo filme uvidíte príbeh, ako sa človek dokáže z ničoho vypracovať na plnú výšku a znovu sa tak postaviť na nohy. Ak chcete vidieť jeden z najzaujímavejších príbehov, rozhodne sa na túto snímku pozrite.