Franšíza je skvelou voľbou pre začínajúcich podnikateľov
Business

Franšíza je skvelou voľbou pre začínajúcich podnikateľov

Že je franchising vhodný spôsob podnikania aj pre začínajúcich podnikateľov potvrdzuje aj Aleš Krčmař, riaditeľ franšízovej siete EXTÉRIA MARKET na Slovensku. „Pri otvorení novej pobočky sa môžeme baviť o návratnosti počiatočnej investície franšízantov v horizonte 9 až 12 mesiacov“, podotýka.

V poslednej dobe rastie záujem o franšízové ​​licencie predovšetkým u ľudí, ktorí s podnikaním nemajú ešte žiadne skúsenosti. K nim sa pridal aj záujem zo strany podnikateľov. Tí chcú skĺbiť svoje súčasné podnikanie s ponúkaním služieb v oblasti BOZP a PO.

Zapojením do franšízovej siete podnikatelia eliminujú svoje finančné náklady, spojené so založením vlastného biznisu. Na trhu navyše vystupujú pod záštitou známe a overené značky. Ich podnikateľské riziko je tak oveľa menšie ako u začínajúcich podnikateľov. Podpora, stabilné zázemie a know-how spoločnosti sú im v priebehu celého ich podnikania k dispozícii, vďaka čomu sa franšízanti neustále rozvíjajú. Viac o tom, prečo začať podnikať formou franšízy sa dočítate na franchising.sk. V rozhovore s pánom Krčmarom zistíte o princípe fungovania franšízy oveľa viac.