Hodnotenie a referencie hrajú úlohu pri výbere novej práce, ukázal prieskum
Lifestyle

Hodnotenie a referencie hrajú úlohu pri výbere novej práce, ukázal prieskum

Podľa čoho si vyberáte prácu? Aktuálne každý, kto zvažuje zmenu práce, by do toho mal skutočne ísť. Dôvodom je zamestnanecká kríza, ktorá putuje po Českej republike už nejaký ten piatok. Zamestnávatelia nemajú, kým by obsadili voľné pracovné pozície, a tak svoje existujúce zamestnancov platí zlatom rovnako ako tých, ktorí novo do firmy prídu. Keďže je tak vysoký dopyt po zamestnancoch (dopyt aktuálne prevyšuje ponuku), možno aj vy premýšľate nad tým, že zmeníte svoj odbor. Mnohí zamestnávatelia sú už tak zúfalí, že dokonca ponúka rekvalifikáciu. A tak sa z vás skutočne môže stať ten, kým ste vždy chceli byť.

Keďže teraz máte otvorenú bránu doslova do všetkých odborov, ktoré v Česku existujú, možno sa pýtate, pre akú prácu sa rozhodnúť alebo podľa čoho by ste sa mali rozhodovať. Touto témou sa v nedávnej dobe zaujímal aj nemenovaný prieskum, ktorý zistil zaujímavú vec.

Pri výbere novej práce hrá úlohu hodnotenia firiem

Podľa výsledkov nedávno uskutočneného prieskumu pri výbere novej práce hrá úlohu hodnotenia firiem alebo firemné skúsenosti klientov, zamestnancov alebo obchodných partnerov s danou firmou. Práve referencie o danej firme všeličo prezradí, a tak si tí, ktorí chcú zmeniť prácu, starostlivo čítajú každú, na ktorú narazí. To im dá akýsi prvotný obraz o danej firme.

Ďalšie veci, ktoré hrajú úlohu pri výbere práce

Samozrejme hodnotenia firiem nie je to jediné, čo hrá úlohu pri výbere práce. Úlohu tiež hrá plat, ale ďaleko dôležitejšie je to, aká je náplň práce. Ľudia si dnes plne uvedomujú to, že práca je musí predovšetkým baviť. Cez to nejde vlak. Pokiaľ nebude práca baviť a napĺňať, onedlho budú hľadať ďalšiu prácu, a tak to pôjde stále dokola.

Pri výbere práce sa tiež kladie dôraz na ponúkané benefity. Zamestnávatelia sú teraz ochotní ponúkať skutočne zaujímavé benefity, o ktorých sme si predtým nemohli nechať ani zdať.