isnpirujte se
Business

Inšpirujte sa myšlienkami Ingvara Kamprada, zakladateľa reťazca IKEA

Každý človek potrebuje byť niekedy motivovaný. Sú dni, kedy sa človeku nedarí, kedy má pocit, že spadol na absolútnej dno, k ktorého nie je možné sa dostať späť hore. V takých chvíľach pomôžu napríklad rôzne motivačné citáty, ktoré človeka povzbudí, podporí ho v ceste. Pár myšlienok za svoj život vyriekol aj známy Ingvar Kamprada, ktorého môžete poznať ako zakladateľa nestarnúceho a veľmi obľúbeného reťazca IKEA. 

Ingvar Kamprad – švédsky obchodník, ktorý sa preslávil nábytkom za minimálne ceny. Jeho obchody sú dnes aj na mnohých miestach Českej republiky, dokonca bol vďaka svojmu nábytkárskemu reťazci IKEA súčasťou rebríčka najbohatších ľudí sveta. Jeho majetok totiž v čase umiestnenia do prvej desiatky najbohatších ľudí dosahoval skoro štyridsaťpäť miliárd dolárov. 

Aj keď jeho životný úspech pozná celý svet, jeho príbeh málokto. Prezraďme si niečo o jeho živote, následovne si prezraďme jeho myšlienky, ktoré môžu nakopnúť nejedného budúceho podnikateľa. 

O Ingvar Kamprad 

Narodil sa roku 1926 a už keď mal iba desať rokov, predával ľuďom dekorácie či guľôčkové perá. Neskôr založil známy reťazec s nábytkom, ktorý dnes poznáme pod rovnakým názvom, a síce pod názvom IKEA. Aj keď išlo o jedného z najbohatších ľudí sveta, bol známy svojou skromnosťou a sporivosti. Nikdy nejazdil v business triede, uprednostňoval lacnejšie a skromnejší alternatívu v podobe nižších tried. Okrem svojej skromnosti sa preslávil aj niekoľkých myšlienkami, ktoré pomáhajú budovať biznis nejednému podnikateľovi. 

Myšlienky Ingvara Kamprada 

„Len tí, ktorí spia, nerobia chyby.“ 

„Nepoznám lepší spôsob vedenia ľudí, než ísť im príkladom. Je pre mňa neprijateľné cestovať prvou triedou, keď viem, že kolegovia sú v ekonomickej triede. „ 

„Slovo, nemožné ‚vždy bolo a musia byť vymazané z našich slovníkov.“ 

„Spoločnosť, ktorá má pocit, že dosiahla svoj cieľ, začne rýchlo stagnovať a strácať svoju vitalitu.“