Kedy sa nedá vrátiť tovar cez e-shop?
Money

Kedy sa nedá vrátiť tovar cez e-shop?

Nakupovanie cez internet sa radí k tým najobľúbenejším formám nakupovania, pretože sa tak vyhneme neustálym frontám v obchode, ktoré samozrejme nekončia. Navyše tak šetríme náš čas. Veľakrát ani nemáme dostatok času, aby sme sa pozreli do obľúbeného butiku, čo je tam nové, a už vôbec nemáme z dôvodu treba dlhej pracovnej doby čas na to, aby sme si veci neustále skúšali. Predsa len sa po práci tešíme domov, kde si rovnako ešte uvaríme obed a snažíme sa stihnúť aspoň horúcu vaňu, ktorá bude to najlepšie, čo nás ten deň vlastne stretne. 

Niet sa teda čomu diviť, keď sa objednávanie cez internet stalo tak populárne. Cez internet sa v dnešnej dobe objednáva už naozaj všetko – či už to je oblečenie, elektronika alebo dokonca aj potraviny. Najmä potraviny sa stali naozaj obľúbené, pretože mnoho ľudí nemá čas zájsť na nákup, preto si objedná na druhý deň presne s takými potravinami, ktoré bude potrebovať, a naplánuje si čas príchodu vtedy, kedy už určite bude z práce doma. Je to teda jednoduchšie a šetrí to čas, ako už bolo spomenuté. V niečom je však tiež nevýhoda takéhoto nakupovania cez internet, a síce vtedy, keď chceme vrátiť objednaný tovar. Na väčšinu tovaru sa samozrejme vzťahuje záruka, ale častokrát sa nám stane, že bohužiaľ tovar vrátiť nemožno. Kedy to tak je a prečo tovar vrátiť nejde? 

Kedy teda nemôžeme tovar vrátiť? 

Tovar nie je možné vrátiť v prípade, že sa jedná napríklad o obľúbený dovoz potravín. Ako tovar podliehajúci rýchlej skaze sa potraviny vracať nemôžu, rovnako ako napríklad kvety. Odstúpiť od zmluvy nemôžeme ani vtedy, keď je dodávka tovaru upravená na mieru alebo nemožno to aj u hygienických potrieb, ktoré sú v zatavenom obale, a bol už poškodený rozbalením. Vrátiť nie je možné ani CD alebo DVD s hudbou, a to z dôvodu autorských práv, ak je porušený pôvodný obal. Vracať samozrejme nemôžeme ani časopisy, ktoré už boli prečítané.