Koľko bude stáť rekonštrukcia kuchyne?
Home

Koľko bude stáť rekonštrukcia kuchyne?

Podľa štatistík sa Česi najčastejšie púšťajú do renovácie kuchyne. Ak sa aj vy chystáte podstúpiť tento proces, mali by ste si preštudovať viac informácií o tom, koľko bude renovácia kuchyne stáť. Je pochopiteľné, že presnú cenu vám nikto nepovie, pretože nie je izba ako izba. Veľa bude závisieť od toho, pre aké zariadenie sa rozhodnete a ako rozsiahla bude samotná renovácia. Cena môže byť od 20 do 300 tisíc korún.

Koľko bude stáť renovácia kuchyne?

Nemyslite si, že stačí prísť do obchodného centra, ktoré sa zaoberá kuchyňami, povedať im niekoľko údajov o svojich predstavách vrátane veľkosti kuchyne a máte cenu. V takom prípade vám pravdepodobne všetci predajcovia povedia, že ceny neurčujú podľa veľkosti kuchyne. Každá renovácia je individuálna a musí sa riešiť samostatne. Závisí to od výberu materiálov, veľkosti rekonštrukcie a spotrebičov. Obklady môžete mať za 500,- Sk/m2 alebo za 1 500,- Sk/m2. Ako si môžete všimnúť, už táto suma je úplne iná, a to berte do úvahy, že ide len o jeden meter štvorcový.

Cenu môžu ovplyvniť aj spotrebiče alebo kvalita materiálu. Čím kvalitnejší materiál chcete, tým viac nakoniec zaplatíte. Chcete, aby vašu kuchyňu navrhli interiéroví dizajnéri? Očakávajte zvýšenie ceny o niekoľko tisíc korún. Za služby interiérového dizajnéra dnes môžete bez problémov zaplatiť niekoľko tisíc korún. Nemusíme vám pripomínať, že to bude len jedna miestnosť.

Aké faktory ovplyvňujú cenu renovácie kuchyne?

Koľko stojí renovácia kuchyne? Odpoveď ste si mohli viac-menej prečítať v predchádzajúcich odsekoch. Pozrime sa však na faktory, ktoré ovplyvňujú cenu. Z predchádzajúceho odseku viete, že prvým bodom je materiál. V istom zmysle pod ňu spadá všetko, čo nesúvisí s vybavením. Obklady, dlažba, pracovná doska, skrinky atď. Ako sme uviedli v príklade vyššie, cena za meter štvorcový sa môže výrazne líšiť a nepochybne sa pohybuje od 300 do 2500 Kč.

Ďalším ovplyvňujúcim bodom je vybavenie a spotrebiče. Vstavané spotrebiče patria v súčasnosti k najdrahším a pri kúpe vstavanej rúry a mikrovlnnej rúry musíte počítať s tým, že zaplatíte o niekoľko tisíc korún viac. To isté platí aj pre indukčné varné dosky, ktoré tiež patria medzi drahšie možnosti. Na druhej strane sa dostávajú do popredia. Je to spôsobené nielen funkčnosťou, ale aj modernosťou.

Do vybavenia patrí aj kuchynská linka

Súčasťou vybavenia je aj kuchyňa. Tu sa cena môže pohybovať v iných sumách, ak máte záujem o najmodernejšie prvky, povrchové úpravy atď. Cena kuchynských liniek sa môže vyšplhať až na niekoľko desiatok tisíc korún. Záleží aj na samotnej veľkosti, či chcete čisto rovnú kuchynskú skrinku alebo v tvare L. Všetky tieto body vám môžu napovedať, koľko bude renovácia kuchyne stáť.