Máme alebo nemáme poistené domácnosti?
Home

Máme alebo nemáme poistené domácnosti?

Stále častejšie sa stretávame s článkami na internete, v ktorých sa hovorí o tom, že Česi nemajú poistenú domácnosť. Je to pravda alebo je to len domnienka novinárov a redaktorov? To ukázali nedávne prieskumy, ktorých výsledky vás jednoznačne prekvapia. Výsledky poukazujú na to, že Česi sa o svoje majetky boja, veď si na nich museli poriadne zarobiť. Navyše mnohí z nich už v minulosti zažili starosti týkajúce sa škôd, ktoré napáchala napríklad prírodná katastrofa. Vtedy to nebolo nič pekné, navyše to bolo finančne náročné, preto je pochopiteľné, že Česi nechci, aby sa niečo také ešte opakovalo. Preto si teda svoje domácnosti poisťujú.

Odborníci však poistenie domácnosti berú ako logický krok, ktorý urobí takmer každý. Samozrejme nájdu sa aj tí, ktorí nechcú vyhadzovať peniaze z okna za poistenie, ale to je naozaj len minimálna skupina.

Čo najčastejšie môže za škody spôsobené na majetku?

Nedávny prieskum tiež ukázal, čo môže za škody, ktoré sa na majetku spôsobia. Napríklad bolo poukázané na to, že v najčastejších prípadoch si za škody na majetku môžu sami majitelia. Za škody na dome či v domácnosti tiež môžu tretie osoby alebo prírodné živly, ktoré sú skutočne nevyspytateľné.

Okrem toho Česi poisťujú svoje domácnosti aj proti zlodejom, boja sa totiž o všetky svoje cennosti. Okrem toho sa bojí aj o svojich miláčikov, ktorí sú samozrejme tiež v ohrození, pokiaľ zavíta nevítaný hosť do domu.

Poisťujeme sa tiež proti domácim katastrofám

Čím ďalej častejšie pribúda poistenie, ktoré sa vzťahujú na domáce katastrofy. Lenže čo si pod týmto poistením predstaviť? Medzi domáce katastrofy sa radí napríklad zranenie maznáčika. Tiež sa poistenie vzťahuje na poškodenie vybavenia, za ktoré maznáčik môže.

Poistenie sa tiež môže vzťahovať na situácie, kedy sa maznáčik v domácnosti zraní natoľko, že musí podstúpiť liečbu. Keďže sú liečby často veľmi drahé (môžu siahať až do niekoľko tisíc korún), poistka v takýchto prípadoch príde vhod.