Miesta, ktoré nesmiete vynechať pri ceste do Barcelony
Lifestyle

Miesta, ktoré nesmiete vynechať pri ceste do Barcelony

Prílet do mesta citlivejšej povahy dokonale dojme. Napokon vidíte diagonály a pravidelné ulice tohto mesta. Vystupujú jeho vrcholky, uvidíte aj slávnu katedrálu. Je na čase sa vydať objavovať mesto. Čo nevynechať?

La Rambla

Hlavná trieda vedúca od mora až na Plaza Catalunya. Kiosky plné kvetov, suvenírov, rýchleho občerstvenia. Pulzujúce, turistické, miestami preplnené. A napriek tomu tu majú dostatok miesta aj miestne. Poznáte ich hneď. Preberajú aktuálnu situáciu pri družnom hovore.

Labyrint La Horta

Áno, môžete sa tu nehanebne stratiť a zase sa späť nájsť. V tejto záhrade si oddýchnete od šedo veľkomesta. Práve sa nachádzate v najstaršej záhrade v meste.

La Pedrera

Jeden z najznámejších počinov architekta Antoni Gaudího. V súčasnej dobe sa jedná o pamiatku zapísanú na zoznam svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

Casa Battló

Architekt bol posadnutý prírodou a zvieratami. Na jeho diele je to zrejmé. Casa Battló sa nachádza neďaleko Pedrery.

Park Güell

Opäť počin slávneho architekta, ktorý navždy zmenil podobu tohto stredomorského letoviska. Park je plný umeleckých stvárnení prírodnej krajiny. Nechýbajú kachličky vo všetkých farbách a podobách. Azulejos sú neodmysliteľnou súčasťou presláveného parku. Nesmiete ho vynechať.

Sagrada Familia

Chrám predstavujúci silnú kresťanskú vieru by mal byť počas nasledujúcich niekoľkých rokov dokončený. Antoni Gaudí bohužiaľ nezanechal žiadne plány stavby. Zomrel tragicky v mladom veku.

La Boquería

Uprostred ulice La Rambla vás priláka jedno z najväčších trhovísk v Európe. Nakupujú tu nielen turisti, ale predovšetkým miestni. Čerstvé ryby, morské plody, rozmanité zmesi korenia, ale predovšetkým nezameniteľná španielska šunka el jamón – to všetko sa prelína v čulom ruchu. Nakúpte si chorizo ​​a ďalšie údenárske špeciality.

Bolia vás nohy z objavovania mesta? Vydajte sa na pláž. La Barceloneta sa skvele hodí na zvlaženie tela v morských vlnách, ale aj na pokojné čítanie knihy.