Modernú alebo útulnú kanceláriu?
Business

Modernú alebo útulnú kanceláriu?

Tiež si prajete, aby pre vás bola kancelária inšpiratívnym miestom, kde sa vám dobre pracuje a ľahko vymýšľa nové koncepty? Poďte sa pozrieť na užitočné tipy.

Záclony dodajú pocit domova

Možno by sa zdalo, že záclony sú úplne obyčajnou súčasťou miestnosti. V mnohých domácich aj profesionálnych kanceláriách však chýba. Garniže a záclony pritom dokážu mnohé – okrem ich praktického úžitkového efektu, kedy vám zaistí súkromie, majú tiež pridaný psychologický efekt. Dodajú vám pocit domova a vy sa aj v náročných dňoch budete cítiť komfortne a príjemne.

Vhodné farby

Je vaša kancelária príliš tmavá? Možno aj vaše pracovné priestory by mali prejsť základnou premenou, kedy sa bude vyžadovať ich premena na vhodné pracovisko. Zabudnite na odtiene šedej, hnedej a modrej. Tieto farby sú v pracovnom priestore povolené len vo veľmi svetlom nádychu. Skôr si ale postrážte, aby bola výmaľba v klasickej bielej, alebo vo farbách, ktoré odrážajú svetlo a priestor je vďaka nim svetelný a opticky priestrannejší.

Upratané prostredie

Pracovný priestor, kde je plno drobných maličkostí, pôsobí chaoticky. Nevieme, na čo sa sústrediť ako prvé. Predmety odpútavajú našu pozornosť a neustále nás vyrušujú. Navyše sa pri upratovaní kancelárie nestíhame čudovať, o koľko sa nám predlžuje čas na údržbu kancelárie. Potrebujete dostatok priestoru na inšpiráciu? Uberte predmetov v miestnosti. Všetko radšej umiestnite do uzatvárateľných skriniek.

Motivácia

Prokrastináciu pozná každý z nás. Samozrejme sa v tomto prípade nedá spoliehať na to, že inšpirácia príde sama. Doprajte si miesto vo vašom pracovnom priestore, kam budete umiestňovať motivačné informácie. Stačí obyčajná nástenka, kam si umiestnite fotku miesta, kam sa vydáte na dovolenku. Hodia sa tiež vytlačené články o osobnostiach, ktoré dokázali premeniť svoj sen na skutočnosť.

A je to! Vaša kancelária je premenená. Napokon ponúka všetko potrebné.