Mýty o finančnom trhu a pôžičkách
Money

Mýty o finančnom trhu a pôžičkách

V Českej republike má dlh takmer každý druhý obyvateľ. Je to zapríčinené tým, že podmienky bankových i nebankových spoločností sú natoľko nízke, že vám aj ten najnižší mesačný príjem stačí na to, aby ste sa mohli následne zadlžiť. Okrem toho bankové sektory lákajú na relatívne nízke úrokové sadzby, a to len z toho dôvodu, aby prilákali nových potenciálnych klientov.

Základy finančného trhu

Ak vás vaša banková spoločnosť nalákala na finančný produkt a vy ste potom zistili, že jeho úroková sadzba nie je na rozdiel od konkurencie príliš nízka, nemusíte zúfať. Riešenie sa ponúka v podobe refinancovanie produktu. Finančný trh je obrovský a ak v ňom budete vedieť chodiť, môžete svoje úrokové sadzby znížiť o nemalá čísla. Konečná mesačná čiastka tak môže byť bezpochyby aj polovičná. V prípade, že budete chcieť mesačnú splátku ponechať, môžete si napríklad znížiť dobu splatnosti. Finančný záväzok tak splatíte ďaleko rýchlejšie.

O financiách a pôžičkách kolujú mýty

Ako v každom odbore aj tu medzi ľuďmi kolujú mýty. Či už idete pôžičku refinancovať alebo vybavovať novú, nemusíte pri nej obiehať všetky bankové alebo nebankové spoločnosti. Dnes existuje veľa internetových porovnávačov, ktoré vám počas chvíle vyhodnotí najvýhodnejší finančný produkt robený priamo vám na mieru. Okrem toho môžete siahnuť po skúsenom finančnom poradcovi, ktorý sa problematikou bude zaoberať za vás. Rozhodne nenavštevujte pobočky jednotlivých bankových spoločností. Je ich niekoľko a pri návšteve posledný sa medzitým môžu zmeniť podmienky prvej bankovej spoločnosti, ktorú ste navštívili.

Dôkladne si preštudujte bankové produkty

Ak nechcete svoj čas investovať do hľadania najvýhodnejšej pôžičky a vyhovárate sa na to, že sú všade úrokové sadzby rovnaké, potom sa veľmi mýlite. Úrokové sadzby bankových spoločností sú neustále v pohybe a už zajtra môže niektorá z firiem poslať do sveta slušnú ponuku. Venujte tomu čas a nájdite si pôžičku, ktorá vás nestiahne z kože. Zamerať sa musíte prevažne na RPMN čiže ročná percentuálna mieru nákladov.

Vybaviť novú pôžičku môžete z pohodlia domova

Hovoríte si, že vybavenie nové pôžičky alebo refinancovanie je príliš zložitý proces, na ktorý by ste si mali vziať dovolenku? Opäť ste na omyle. Vybaviť pôžičku nebolo nikdy jednoduchšie a stačí vám k tomu pár minút a počítač s internetom.