Na čo byť pri prenájme bytu v Prahe opatrní?
Money

Na čo byť pri prenájme bytu v Prahe opatrní?

Pronajať si byt nie je úplne jednoduchá záležitosť, zvlášť v momente, keď sa sústredíte konkrétne na hlavné mesto Českej republiky. Tu si budete musieť ustrážiť nielen klasické veci, na ktoré by ste mali byť obozretní, ale aj ďalšie dôležité informácie. Práve tie by vám nemali uniknúť, inak stratíte zbytočne nielen svoj drahocenný čas, ale aj nejakú tú korunu. Prečo? To si ukážeme v nasledujúcich odsekoch.

Na čo byť pri prenájme bytu v Prahe opatrní?

Musíte vedieť, že o prenájom bytu v Prahe nesúperíte iba s českými záujemcami, ale aj s tými zahraničnými. Akonáhle už nejakú zaujímavú a lacnejšiu ponuku na byt nájdete, neotáľajte s prehliadkou. Rozhodne byt nenechávajte na poslednú chvíľu alebo na ďalší deň, pretože by už mohlo byť neskoro. V Prahe vám nestačí len sledovať klasické a známe inzertné portály, budete sa musieť pozerať aj na weby realitných maklérov. Ako sme totiž naznačovali, o byty je v Prahe skutočne veľký záujem.

Áno, narazíte na byty, o ktoré zrejme nebudú záujemcovia javiť príliš veľký záujem, ale musíte počítať s tým, že takéto byty sa budú cenovo pohybovať na inej úrovni. V prípade, že si s majiteľom dohovoríte schôdzku, opýtajte sa ho na to, čo vám k bytu môže oznámiť. Medzi najdôležitejšie otázky patrí celková cena, vrátane energií a služieb. Väčšina majiteľov približné ceny vie, ak už byt v minulosti prenajímali. Dôležité je vedieť aj odpoveď na otázku, či chce byt prenajať celú alebo po kúskoch, tzv. každú izbu zvlášť, aby ste následne neboli nemilo prekvapení, že za cenu, ktorú byt inzeroval máte čisto len jednu izbu.

Lokalita je základom

Ako sme uviedli, pozerať sa musíte na všetko, čo ste si mohli prečítať v odsekoch vyššie a potom aj na veci, ktoré sme tu nespomínali. K tejto skupine patria úplné základy, ako je lokalita, zmluva, podmienky prenájmu a pod. Jedná sa o nutnosti, ktoré by ste mali mať bezpochyby v poriadku.